به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

معرفی گندم جدید ماکارونی/ روش فعلی حمایت‌ از تحقیقات کشاورزی، برازنده کشور نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز در مراسم روز پژوهش و رونمایی از 5 دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی و تجلیل از پژوهشگران و محققان کشاورزی که در باغ کشاورزی سازمان آموزش، ترویج و تحقیقات کشاورزی در تهران برگزار شد، اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای کشاورزی دانش‌بنیان مهمترین رکن توجه به تحقیقات کشاورزی است.

وی افزود: امروز دنیا با چالش‌های جدی روبرو است که یکی از آن چالش‌ها امنیت غذایی است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران بیان داشت: تحقیقات آموزشی و ترویج کشاورزی امروزه تماما بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاروزی است در حالی که ما باید از توان بخش خصوصی و دانشگاه‌ها نیز بهره‌مند شویم.

زند با بیان اینکه تمامی تحقیقات در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در مورد ترویج کشاورزی متمرکز شده است، گفت: توجه کشور به تحقیقات اصلا خوب نیست و سال گذشته سخت‌ترین سال برای تحقیقات در بخش کشاورزی برای ما در سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی بود.

وی خطاب به سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: حمایت‌هایی که از تحقیقات بخش کشاورزی می‌شود، با چشم‌انداز مقام معظم رهبری قابل انطباق نیست و این نوع تحقیقات برازنده کشور و محققان نیست.

معاون وزیر کشاورزی بیان داشت: با این روش دستاوردهای قابل توجهی نخواهیم داشت و این مجموعه بزرگ (سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی) به عنوان یک نهاد تحقیقاتی بدترین روزهای خودش را از لحاظ حمایت می‌گذارند.

زند اظهار داشت: ریاست محترم جمهور قطعا توجه ویژه به تحقیقات دارد و ما از شما می‌خواهیم، از تحقیقات کشاورزی حمایت ویژه‌ای شود و به این بخش مانند صنعت نگاه کنید.

وی افزود: به ما خرده می‌گیرند که چرا خصوصی‌سازی نمی‌کنید، در حالی که 80 درصد کارهای تحقیقاتی در بخش کشاورزی حاکمیتی است و شاید فقط 20 درصد آن را بتوان به بخش خصوصی واگذار کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: ما سعی کرده‌ایم سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی را کوچک کنیم و بخشی از کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم و بیش از این امکان کوچک‌سازی وجود نداشته است.

زند بیان داشت: متوسط عمر محققین در سازمان 23 سال است و هم اکنون محققان ما به بلوغ رسیده‌اند و ما در این سازمان تمام زیرساخت‌های لازم را داریم و امیدواریم با حمایت از سازمان مذکور روسفید از عهده مسئولیت‌های خود بیرون بیاییم.

بر اساس این گزارش در این مراسم از 5 دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی با نام‌های گندم دوروم (ویژه ماکارونی) با نام شبرنگ، معرفی رقم جدید نخود با نام عادل، معرفی شیوه‌های آسان، ایمن و پربازده برای تولید محصول سالم قارچ‌های خوراکی پلوروتوس استراتوس، طراحی و ساخت کمباین 3 ردیفه پنبه‌چین، معرفی رقم جدید پنبه با نام خورشید تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از 11 پژوهشگر و محقق کشاورزی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 12:15

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا