به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 اسفند 1397

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب کشاورزی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مجتبی مزروعی ظهر امروز در نشستی خبری که در سازمان جهاد کشاورزی خراسان روی برگزار شد، اظهار داشت: عمده موضوعی که به عنوان اولویت در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مطرح کردیم بحث ساماندهی نیروی انسانی و پرهیز از مدیریتهای جزیرهای بود.

وی افزود: باید تمام قسمتهای سازمان مانند اعضای بدن انسان باشند و با یکدیگر همکاری داشته باشند و ما به دنبال این همراهی و همکاری در تمام ادارات خود هستیم که در این راستا باید توانمندیهای خود را اثبات و بعد مطالبه داشته باشیم.

مزروعی تصریح کرد: موضوعی که از آن غافل بودیم بحث پروژههای عمرانی بود که در این راستا اعتباری هزینه شده بود اما راندمان واقعی را نداشت؛ در نتیجه ما به دنبال توسعه پایدار در سازمان بر اساس مطالعه و کار کارشناسی هستیم.

مزروعی بیان داشت: سفره محدودی از آبهای تحتالارضی در خراسان رضوی وجود دارد که اگر بدون برنامه برداشت کنیم با چالش مواجهه میشویم و متاسفانه وزارت نیرو در زمینه آبهای تحتالارضی اقدامی انجام نداده و فقط برنامهها برای آبهای سطحی و احداث سد بوده و این در حالی است که استانهای غربی تنها میتوانند از سد استفاده کنند و در نهایت استان خراسان رضوی از این محل استفادهای نداشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: اینکه مطرح میشود 90 تا 92 درصد آب در بخش کشاورزی استفاده میشود بدون کار کارشناسی و بر اساس برداشت چشمی است و باید سند ملی آب سریعا اجرایی شود و البته ما در بخش کشاورزی ابزار مناسب را اختیار نداریم.

وی عنوان کرد: باید در ارتباط با راندمان آب توجه ویژهای انجام شود چون امروز آب برای خراسان رضوی از راه و مخابرات هم واجبتر است.

مزروعی بیان داشت: در بخش آب شرب بیش از 10 برابر آب در بخش کشاورزی اعتبار داریم در حالی که انتقال آب در بخش کشاورزی بسیار بالاتر است و تلاش میکنیم امسال احقاق حق در حوزه جذب اعتبارات داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: سال 93 برای انتقال آب هزار کیلومتر 85 درصد مصوبه را طی کردیم که یکصد میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شد و همچنین برای سال 94 نیز همین مقدار اعتبار برای انتقال آب در نظر گرفته میشود.

وی در ارتباط با آبیاری تحت فشار اظهار داشت: در سال 93 بیش از 930 میلیارد ریال مصوبه آبیاری تحت فشار داریم و 15 میلیارد تومان نیز اعتبارات سال گذشته است که متاسفانه جذب نشده و امیدوارم با فهرست بهای امسال جمعا 108 میلیارد تومان دریافت کنیم.

مزروعی خاطرنشان کرد: امسال به طور کلی 100 میلیارد تومان برای انتقال آب، 87 میلیارد تومان برای رودخانههای مرزی، 50 میلیارد تومان برای اعتبارات استانی و ملی و 108 میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار تصویب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: از ماده 180 مجلس که 200 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته متاسفانه تنها 2 درصد از این اعتبار به بخش کشاورزی داده شده که باید نمایندگان مجلس توجه بیشتری به موضوع کشاورزی داشته باشند.

مزروعی بیان داشت: 50 هزار تن جو در استان توزیع شده که این امر سبب کاهش قیمت جو در استان شده و تا به امروز 10 برابر سهمیه، جو در استان توزیع شده است.

وی عنوان داشت: امروز 140 هکتار گلخانه در استان وجود دارد که رقم بسیار پایینی است و باید با سرعت هزار هکتار گلخانه در استان ایجاد کنیم که این موضوع نیازمند اراده ملی است و 28 درصد از جامعه استان خراسان رضوی در حوزه کشاورزی اشتغال دارند و در شهرستانهای استان به جزء شهر مشهد بیش از 60 درصد مردم کشاورز هستند که تمام این موارد حاکی از این است که باید توجه ویژهای به بخش کشاورزی صورت گیرد.

انتهای پیام/70005/صا40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 12:08

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی