به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

بازگشت پیکر شهیدان «آشکان» و «طهماسبی» بعد از 30 سال

بازگشت پیکر شهیدان «آشکان» و «طهماسبی» بعد از 30 سال

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: پیکر شهیدان «آشکان» و «طهماسبی» بعد از 30 سال به وطن به وطن باز گشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، "محمدرضا حسنی سعدی" صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان کرمان روز پنج شنبه 27 آذرماه جاری میزبان چهار شهید گمنام و بانام است.

وی با اشاره به هویت شهیدان بانام افزود: شهید «سبزعلی آشکان» فرزند حسین و هاجر متولد ششم شهریور سال 45 در روستای زنگیان از توابع بخش مرکزی جیرفت است.مادر این شهید در قید حیات است. آشکان 18 اردیبهشت سال 66 برای انجام خدمت سربازی از طریق سپاه به جبهه اعزام و در تیپ توپخانه لشکر 41 ثارالله مشغول به خدمت شده و 28 فروردین سال 67 در عملیات تک فاو به درجه رفیع شهادت نائل شده است.

حسنیسعدی ادامه داد: شهید «رضا طهماسبی» فرزند حسین، متولد سال 1343 در روستای آبدر از توابع شهربابک است.وی فروردین سال 60 در عملیات فتحالمبین شرکت کرده و نوبت دوم سال 62 برای عملیات خیبر عازم جبهه شد و در روز 24 اسفند 62 در جزیره مجنون به شهادت رسیده است. پدر و مادر این شهید به رحمت خدا رفتهاند.

وی افزود: استان کرمان بیش از 290 شهید مفقود دارد که هنوز تفحص نشدهاند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان درباره نحوه شناسایی شهدای گمنام بیان کرد: در استان کرمان از 99 درصد خانواده شهدا «دی ان ای» گرفته شده و در مرکز ژنتیک کشور قرار دارد که برخی شهدای گمنام از این طریق شناسایی میشوند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 24-09-1393, 11:15

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال