به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

تهدیدات فرسایش خاک فاجعه‌بارتر از جنگ نظامی است

 محمود مؤمننسب امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در یاسوج، درخصوص شرکت استان کهگیلویه و بویراحمد در همایش ملی پدافند غیرعامل در علوم دریایی هرمزگان گفت: این همایش با هدف اثرات رسوب بر اکوسیستمهای دریایی در استان هرمزگان برگزار شد.

میرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: فرسایش خاک یک چالش جهانی است که به طور جدی منابع آب و خاک را تهدید میکند و سالانه 2 میلیارد تن خاک حاصلخیز از طریق رودخانهها وارد سدها و دریاها میشود.

وی به فاجعه زیست محیطی ناشی از فرسایش خاک اشاره کرد و افزود: متوسط خاک از دست رفته در ایران سالانه 30 تن در هکتار بوده، در حالی که این میزان در دنیا 15 تن در هکتار است.

این مسئول بیان کرد: تهدیدی که از ناحیه فرسایش خاک متوجه زیست بومهای اساسی کشور میشود، خطرناکتر و فاجعهبارتر از یک جنگ نظامی است.

مؤمن نسب اضافه کرد: با توجه به فاصله نزدیک استان کهگیلویه و بویراحمد با دریای عمان و خلیج فارس و نظر به تأمین بخش زیادی از غذای ما از جمله ماهی و میگو توسط این اکوسیستم، ادارهکل پدافند غیرعامل این استان مصمم شد تا در راستای کمک فکری در قالب تدابیر و اقدامات پژوهشی مناسب به همراه یک تیم در همایش ملی پدافند غیرعامل در علوم دریایی استان هرمزگان که آذرماه برگزار شد، شرکت کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این همایش علاوه بر تقدیر مکتوب از ادارهکل پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد دو مقاله استان یکی تحت عنوان اثرات پتانسیل فرسایش رسوب در محیط دریایی توسط دکتر محسن آرمین عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج و وجیهه قرباننیا دانشجوی دکترای دوره محیط زیست و یک مقاله دیگر تحت عنوان علوم فقهی و آبزیان توسط علی قبادپور دانشجویی دکترای فقه و حقوق و سیدمحمدلطیف افسری کارشناس ارشد تاریخ اسلام از میان قریب به 850 مقاله وارده به این همایش از سراسر کشور مورد پذیرش قرار گرفت.

انتهای پیام/82024/ب۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 10:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی