به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

رایزنی معاون «دی‌مستورا» در دمشق درباره پیشنهاد آتش‌بس در حلب

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «رمزی عز الدین رمزی» معاون «استفان دیمستورا» فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل در تحولات سوریه با سفر به دمشق با «فیصل المقداد» معاون وزیر امور خارجه کشور میزبان دیدار و درباره موضوع متوقف کردن درگیریها در حلب با وی گفتوگو کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «المیادین» رمزی بعد از دیدار با المقداد در هتل شرایتون حاضر به گفتوگو با خبرنگاران نشد.

«رمزی عزالدین رمزی» معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه شنبه (دیروز) در سفر به تهران با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون طرح «استفان دی میستورا» برای ایجاد آتش بس در منطقه حلب سوریه، گفتوگو کرده بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تقدیر از اهتمام جدی دی میستورا و تیم وی به مسأله حل بحران در سوریه، ضرورت نگاه واقع بینانه به تحولات سوریه را مورد تاکید قرار داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند است که کمک کند تا طرح پیشرفت داشته باشد، اما آیا واقعاً اکنون گروههای معارض در سوریه وجود خارجی دارند و یا داعش، جبهه النصره و گروههای تروریستی هستند؟

رمزی عزالدین معاون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار با اشاره به طرح چهار مادهای ارائه شده از سوی وزیر خارجه کشورمان در حل سیاسی سوریه، طرح جمهوری اسلامی ایران را قابل توجه خواند و خواستار کمک به اجرای بند اول طرح یعنی برقرای آتش بس در حلب و برخی مناطق شد.

وی با تشریح طرح سازمان ملل برای ایجاد آتش بس در حلب و ارائه گزارشی از تماسها و رایزنیهای صورت گرفته با دولت و مسلحین و همچنین بازیگران مهم منطقهای و بینالمللی، خواستار حمایت کشورمان از این طرح شد.

معاون دی میستورا با اشاره به تعامل مثبت مقامات سوریه با این طرح، ابراز امیدواری کرد که ابتکار عمل آتش بس در حلب بتواند بزودی وارد مرحله اجرایی شود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 23:32

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال