به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

کتابخانه دیجیتالی در مازندران راه‌اندازی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی امشب در جلسه انجمن کتابخانههای عمومی مازندران بر توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دفتر امور شهری استانداری مازندران در تخصیص نیم درصد سهم شهرداریها به انجمن کتابخانهها پیگیری جدی داشته باشد، بیان داشت: شهرداریهای مازندران موظف به پرداخت اعتبار نیم درصدی سهم انجمن کتابخانههای مازندران هستند.

یونسی با تاکید بر اینکه هر پارک و فضای تفریحی که در اختیار شهرداریها قرار دارد باید در آن یک کتابخانه احداث شود، افزود: بخشداری و دهیاریها در احداث ساخت کتابخانهها تلاش کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران ایجاد کتابخانه شیعهشناسی در استان را از تعهدات انجمن کتابخانهها دانست و ادامه داد: مازندران نخستین حکومت شیعی را تشکیل داد و ضرورت احداث کتابخانه تخصصی در این باره در استان احساس میشود.

وی با بیان اینکه مجتمعهای مسکونی که در استان بنا میشود باید دارای نمازخانه و کتابخانه عمومی باشد، خاطرنشان کرد: شهرداریها مجوز بنای مسکونی را با شرط ساخت کتابخانه صادر کنند.

یونسی گفت: سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی که دارای کتابخانه تخصصی و غیرتخصصی هستند لیست کتابهای موجود خود را به انجمن کتابخانههای عمومی استان اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه سرانه مطالعه در مازندران باید افزایش یابد، تصریح کرد:علاوه بر توسعه کمی کتابخانههای مازندران گرایش به مطالعه در همه سنین باید افزایش یابد.

معاون استاندار مازندران یکی از نشانههای توسعه یافتگی جوامع را افزایش سرانه مطالعه دانست و گفت: جامعهای ارتقا مییابد که داناییمحور باشد.

وی با بیان اینکه کمیته افزایش سطح مطالعه کودکان و نوجوانان با هماهنگی کانون پرورش فکری استان تشکیل شود، یادآور شد: سازوکار ایجاد کتابخانه خاص ویژه معلولان و نابینایان استان با هماهنگی اداره کل امور اجتماعی استانداری مازندران انجام شود.

یونسی توسعه کتابخانه دیجیتالی را از ضروریات جامعه امروزی دانست و بیان کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، انجمن کتابخانههای مازندران کتابخانه دیجیتالی راهاندازی کند.

وی طرح عضویت کارکنان دولت در کتابخانهها عمومی استان را از مصوبات این جلسه اعلام کرد.

انتهای پیام/86006/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی