به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 6 مهر 1399

رییس سازمان حج و زیارت خبر داد: بازگشت ۶۰۰ هزار زائر حسینی

رییس سازمان حج و زیارت کشور، وضعیت مرز شلمچه و چزابه را روان گزارش کرد و از ترافیک سنگین در مرز مهران خبر داد و گفت: اکنون بیش از ۶۰۰ هزار زائر اربعین حسینی به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش ایلنا از سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» افزود: اکنون مرز چزابه و شلمچه برای بازگشت زائران وضعیت ترافیکی روانی دارد، اما در مرز مهران ترافیک سنگینی را شاهد هستیم، بگونه‌ای که برخی زائران مسیر طولانی را تا مرز به صورت پیاده طی می‌کنند و انبوه جمعیت از صبح امروز (یکشنبه) بسیار زیاد شده است.

وی تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها و ارگان‌های داخل کشور، امکانات خود را بسیج و در مرز مهران مستقر کرده‌اند تا حجم ترافیک صورت گرفته در مرز مهران کاسته شود و امید است که این حجم ترافیک تا عصر امروز به صورت عادی خود بازگردد.

اوحدی ادامه داد: اکنون ۵۰ گیت برای ورود زائران در مرز مهران مستقر شده که این تعداد بیش از هشت برابر سال گذشته است و عزیزان نیروی انتظامی این اتفاق بزرگ را مدیریت می‌کنند تا زائران عزیز با کمترین دغدغه و نگرانی وارد کشور شوند.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اکنون به زائران توصیه می‌کنیم که کمی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند تا هنگام ورود به کشور با مشکل چندانی روبرو نشوند و بتوانند به راحتی به شهرهای خود بازگردند.

وی ادامه داد: در جلساتی که در دو روز گذشته با حضور تمامی مس‍ؤولان مربوطه در وزارت کشور برگزار شد، مقرر شد تا انتقال زائران به شهر‌ها را سازمان حمل و نقل شهری برعهده بگیرد و مدیریت راه‌های کشور نیز به پلیس راهور واگذار شد و تامین تغذیه و تدارکات و اسکان موقت نیز به عهده سازمان حج و زیارت داده شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جعیت هلال احمر نیز طبق تصمیم شورای امنیت، کار درمانی زائران را در مرز دنبال می‌کند و سازمان حج و زیارت نیز امکانات تغذیه را در مرز‌ها فراهم کرده و هنگام انتقال زائران به شهر‌هایشان این تدارکات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: همچنین با رایزنی که وزارت کشور ایران با عراق داشت، قرار شد که یکهزار دستگاه اتوبوس به خاک عراق جهت انتقال زائران از شهرهای نجف و کربلا به مرز‌ها اعزام شود که تاکنون ۲۰۰ دستگاه اعزام شده و ۸۰۰ دستگاه دیگر نیز اعزام خواهد شد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 23-09-1393, 18:30

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا