به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 تیر 1398

اختصاص 160 هکتار زمین برای پروژه‌های آموزشی در سنندج

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امیر قادری عصر امروز در نشست تخصصی رئیس دانشگاه فرهنگیان و مسئولان این مرکز دانشگاهی در استان کردستان اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد نقش کلیدی در توسعه جامعه دارد و توجه به مراکز آموزشی باید در رأس امور باشد.

وی افزود: هر چند توسعه خوبی در فضاهای دانشگاهی استان صورت گرفته است اما همچنان با وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داریم.

معاون عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: عزم جدی دولت یازدهم و مجموعه مدیریتی استان بر این است تا فضاهای دانشگاهی و امکانات و تجهیزات لازم در این خصوص را گسترش دهیم.

قادری افزود: آمادگی کامل داریم تا زمین لازم برای امور آموزشی در استان را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پهنه 160 هکتاری را برای توسعه آموزش عالی در شهر سنندج در نظر گرفتهایم که در این پهنه شاهد راهاندازی دانشگاه صنعتی استان و پارک علم و فناوری خواهیم بود.

قادری افزود: آمادگی داریم تا از این پهنه زمین مورد نیاز برای راهاندازی دانشگاه فرهنگیان با اولویت پردیس خواهران را تأمین کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در اعتبارات سال 94 شاهد اختصاص اعتباری ویژه برای نوسازی و بهسازی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان باشیم.

سنندج با کمبود فضای آموزشی مواجه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: سنندج با کمبود فضای آموزشی مواجه است و این اداره کل آمادگی دارد تا در صورت تعیین تکلیف 50 درصد از اراضی قبلی در حوزه آموزش و پرورش استان، زمینه را برای تسهیل واگذاری زمینهای موقوفه به امور آموزشی فراهم کند.

سلمان روحی خاطرنشان کرد: سامانه جامع موقوفات کشور طی دو سال اخیر راهاندازی شده و با جدیت هرچه تمامتر برای احقاق حق اوقاف تلاش میکنیم و هیچ محدودیتی برای واگذاری زمین به امور آموزشی نداریم.

وضعیت نامناسب امکاناتی و زیرساختی پردیس تربیت معلم خواهران کردستان

سرپرست پردیس تربیت معلم بنتالهدی صدر سنندج نبود امکانات آموزشی و تجهیزات زیربنایی را از جمله دغدغهها و مشکلات اساتید و دانشجویان این مرکز دانشگاهی عنوان کرد.

فرانک قدسی اظهار کرد: پردیس تربیت معلم بنتالهدی صدر سنندج علیرغم امکانات محدود خود در سنوات اخیر زمینهساز خدمات بسیاری برای دانشجومعلمان خواهر در استان بوده است.

وی افزود: برای رفع محدودیتهای زیرساختی و مکان آموزشی این دانشگاه در سال 91 زمینی به مساحت 3 هکتار مصوب شد که این مهم به دلیل پاسخگو نبودن نیازهای این دانشگاه قابل قبول نبود.

قدسی خاطر نشان کرد: برای تکمیل نیازهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی نیازمند زمینی به مساحت 50 هکتار هستیم که خوشبختانه یک پهنه زمین در مناطق متصل شهری سنندج شناسایی شده و امیدواریم با مساعدت مسئولان استانی این مهم محقق شود.

مسعود الماسی سرپرست پردیس شهید مدرس سنندج نیز در این نشست به فرسودهبودن امکانات و تجهیزات این مرکز آموزشی اشاره کرد و گفت: امید است با مساعدت مسئولان استان و نگاه ویژه آنها سازمان مرکزی شاهد تأمین اعتبارات و مقدمات لازم برای نوسازی و بهسازی دو پردیس دانشگاه فرهنگیان در استان باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این نشست از آمادگی کامل این اداره کل برای اختصاص زمین آموزشی مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان برای ساخت پردیس جدید خواهران خبرداد.

محمدصادق وجدی افزود: بر اساس قوانین سازمان ملی زمین و مسکن پهنه 160 هکتاری برای مباحث آموزشی در مناطق متصل شهر سنندج در نظر گرفتهایم و آمادگی داریم که در اسرع وقت زمین مورد نیاز را واگذار کنیم.

باباپیری مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان نیز  در پایان این نشست بر مساعدت این اداره کل و آمادگی کامل برای تسهیل در امور عمرانی پروژههای آموزشی در استان تأکید کرد.

انتهای پیام/79006/غ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 18:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی