به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

احداث پارکینگ طبقاتی در جوار حرم امامزاده ابراهیم (ع) شفت

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجتالاسلام ولی عادلی عصر امروز در نشست خبری برخی از مهمترین برنامهها و پروژههای عمرانی در دست اجرای اداره کل اوقاف در هفته وقف را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه وقف صدقهای ماندگار و اقدامی خداپسندانه است، افزود: وقف در جامعه موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات اجتماعی و تنگناهای اقتصادی میشود.

این مسئول برخی از برنامههای قابل اجرا در هفته وقف را برشمرد و گفت: تصویب مالکیت موقوفات از اولویت برنامههای اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته اخذ سند مالکیت 721 مورد بوده که امسال به یکهزار و 171 سند افزایش یافته است.

عادلی با اشاره به اینکه وقف در طول تاریخ از پایههای تمدن اسلامی بوده است، تصریح کرد: مومنان پاکاندیش به فراخور حال خود به این مهم اهتمام داشتهاند.

وی هدف از برگزاری برنامههای مختلف به مناسبت فرارسیدن هفته وقف را ترویج این سنت حسنه دانست و گفت: برگزاری همایش تخصصی وقف و رسانه به منظور آشنایی هر چه بیشتر صاحبان قلم، فرهیختگان، اصحاب هنر و رسانه با فرهنگ سنت حسنه وقف از جمله این برنامهها است.

مدیرکل اوقاف گیلان برپایی خیمههای معرفت در بقاع شاخص استان، معرفی و تجلیل از فعالان رسانهای در حوزه وقف و بقاع متبرکه، برگزاری نشستهای تخصصی با اندیشمندان و صاحبنظران مرتبط با حوزه وقف با موضوع شناخت ابعاد گسترده آن، و... را از دیگر برنامههای اوقاف در این هفته عنوان کرد.

وی نواختن زنگ انشا با موضوع وقف در مدارس با هدف ترویج فرهنگ این سنت حسنه را از دیگر برنامههای اوقاف در این هفته ذکر کرد.

*احداث پارکینگ طبقاتی در جوار حرم امامزاده ابراهیم (ع) شفت

عادلی به افتتاح برخی از پروژههای عمرانی وقفی در گیلان اشاره کرد و گفت: در این هفته مجموعه خدمات ورزشی درویشانبر رشت، سقاخانه امامزادگان ماچیان رودسر، پروژه پیرکش بند و تعداد 10 واحد تجاری و مسکونی پروژه پور رجبعلی در آستانهاشرفیه افتتاح میشود.

وی با اشاره به بازسازی 22 مغازه از موقوفات آستان امامزادگان آستارا تصریح کرد: این پروژه نیز در این هفته به بهرهبرداری میرسد و مغازهها از طریق مزایده به داوطلبان اجاره داده میشود.

این مسئول درباره بازسازی حرم امامزاده اسحاق در شفت اظهار کرد: این پروژه نیز تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به ضرورت توسعه شهرک امامزاده ابراهیم (ع) شفت در راستای اشتغالزایی جوانان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از معضلات این منطقه نبود پارکینگ در فصول پرتردد است.

عادلی به برآوردهای علمی انجام شده از موقعیت جغرافیایی منطقه بهویژه رودخانه اشاره کرد و از احداث پارکینگ طبقاتی در مجاورت حرم امامزاده ابراهیم (ع) در هفت طبقه خبر داد.

وی تکمیل شبستان حسینیه اعظم در آستانهاشرفیه و احداث موزه حرم در آن را از دیگر برنامههای اوقاف ذکر کرد و گفت: این بنا در فضایی به مساحت 750 متر مربع در حال احداث است و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته عادلی، امسال 60 پروژه عمرانی اداره کل اوقاف گیلان به جز پروژههای نیمهکاره سال گذشته افتتاح میشوند.

وی تجلیل از ائمه جماعت، شخصیتهای حقیقی و حقوقی، سازمانهای دولتی و غیردولتی و برپایی محافل انس با قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه را از دیگر برنامههای این اداره کل به مناسبت هفته وقف برشمرد.

هر ساله هفته آخر ماه صفر به نام هفته وقف نامگذاری میشود و امسال از 29 آذر تا پنجم دی هفته وقف است.

انتهای پیام/84002/غ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 18:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی