به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

آموزش‌های مهارتی استانداردسازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رخام کیایی عصر امروز در آیین معارفه سرپرست آموزش فنی و حرفهای اردبیل اظهار کرد: این آموزشها اگر از حالت پراکندگی خارج شده و به شکل استاندارد منسجم و واحدی به خود بگیرد، میتواند زمینه خوبی برای فرصتهای اشتغال به وجود آورد.

وی کلید ایجاد فرصتهای اشتغال و کارآفرینی جدید را توانمندی در حوزه مهارتآموزی و آموزشهای نوین در ایجاد فرصتهای اشتغال جدید توصیف کرد و گفت: سازمان فنی و حرفهای این موضوع را به عنوان یک اصل اساسی برای خود تعریف کرده تا برنامه آموزشی انعطافپذیر و انطباق پذیری را تهیه کرده و تدارک ببیند.

معاون اداری، پشتیبانی سازمان فنی و حرفهای با بیان اینکه در سالهای اخیر به دلایل نامناسب بدون توجه به بازار کار و نیاز جامعه برخی رشتههای غیرکاربردی در مراکز آموزشی و دانشگاهی توسعه پیدا کرده که خروجی آن انباشت بیکاران جامعه بوده است، افزود: سازمان فنی و حرفهای با نظام جدید مهارتی و آموزشی که تدوین کرده تلاش میکند تا برای افراد بیکار فرصتهای اشتغال برابر متناسب با توان مهارتی ایجاد کند.

کیایی از توسعه آموزشگاههای آزاد فنی و حرفهای با نظارت و کیفیتبخشی به برنامههای آموزشی خبر داد و تصریح کرد: بیش از 7.5 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت و کمک به آموزشگاههای فنی و حرفهای اختصاص یافته و در این راستا تلاش میشود تا یک زمینه و شرایط مناسب برای حرکتهای کیفیتر و مناسبتر فراهم آید.

وی از سازمان فنی و حرفهای به عنوان یک سازمان مهارتی تخصصگرا یاد کرد و ادامه داد: سیاست این سازمان تربیت نیروی متخصص، ماهر و کارآمد است تا بتواند در پیشبرد امور بیش از هر زمان دیگر موفق عمل کند.

کیایی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفهای در حرکت رو به جلوی خود سعی میکند تا اثربخشی و ایجاد مهارتهای جدید را مورد توجه و دقت نظر قرار دهد، اضافه کرد: باید در جامعه این آموزشها ثمربخشی و اثربخشی خوب و مؤثری را داشته باشد.

وی توسعه و حمایت از آموزشگاههای بخش خصوصی و صدور گواهینامههای مهارتآموزی برای افراد جویای کار را بعد از گذراندن دورههای تخصصی یادآور شد و گفت: ارائه مشاوره به آموزشیاران در مجموعهها و مراکز مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

کیایی توسعه برنامههای مشارکتی در شرکت گروههای مختلف را در قالب المپیادهای مهارتی و آموزش تخصصی مدیران این مجموعهها را یادآور شد و افزود: اعتبارسنجی و رتبهبندی مراکز آموزشی جزء اولویتها و برنامهریزیهای اساسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون اداری، پشتیبانی سازمان فنی و حرفهای از جذب نیروهای متخصص به عنوان مربی و مشاور در این حوزه یاد کرد و ادامه داد: تلاش و جدیت بر این است تا در این حوزه یک نگاه تحولگرا همراه با ایجاد برنامههای توانافزایی مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/62003/ق40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 18:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی