به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

«آیدا» برنده بزرگ جوایز فیلم اروپا شد

«آیدا» برنده بزرگ جوایز فیلم اروپا شد

» سرویس: فرهنگي و هنري - سينما و تئاتر

مراسم اعطای جوایز بیست و هشتمین دوره جوایز فیلم اروپا در شهر «ریگا» پایتخت لتونی با درخشش فیلم «آیدا» از لهستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلم «آیدا» ساخته «پاول پالیکوفسکی» نماینده سینمای لهستان در اسکار 2015 با کسب جایزه بهترین فیلم اروپا، بهترین کارگردانی، فیلمنامهنویسی، فیلمبرداری و همچنین کسب جایزه انتخاب مردم، برنده بزرگ جوایز فیلم اروپا در سال 2014 نام گرفت.

«آیدا» در رقابت با با خواب زمستانی» از ترکیه، «لویاتان» از روسیه و «نیمفومینا» از دانمارک موفق به کسب جازه بهترین فیلم جوایز اروپا شد و «پالیکوفسکی» نیز در حضور چهرههای شرشناسی چون «نوری بیلگه جیلان» کارگردان صاحب نام ترکیهای فیلم «خواب زمستانی»، «آندری زیاگینتسف» (لویاتان)، «استیون نایت» (Locke)، «پائولو ویرزی» (سرمایهانسانی) و «روبن اوستلاند (توریست) به عنوان بهترین کارگردان سال اروپا معرفی شد.

در بخش بهترین کمدی سال اروپا نیز «مافیا تنها در تابستان میکشد» ساخته «پیرفرانچسکو دیلیبرتو» موفق به کسب جایزه شد و جایزه دیسکاوری اروپا نیز به «قبیله» ساخته «میروسلاو اسلابوثپیتسکی» رسید.

«ماریو کوتیلا» بازیگر صاحب نام فرانسوی برای بازی در فیلم «دو روز، یک شب» از برادران «داردن» به عنوان بهترین بازیگر زن سال اروپا انتخاب شد و «تیموثی اسپال» برای بازی در فیلم «آقای ترنر» بهترین بازیگر مردم این رویداد سینمایی شد.

«استاد جهان» به کارگردانی «مارک باودر» جایزه بهترین مستند سال جوایز فیلم اروپا را از آن خود کرد و جایزه بهترین انیمیشن بلند سال اروپا به «هنر خوشبختی» به کارگردانی «آلساندرو راک» اعطا شد.

در سایر بخشهای بیستوهشتمین دوره جوایز فیلم اروپا فیلم «مرغ» ساخته «اونا گونژاک» جایزه بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کرد.

«استیو مک کوئین» کارگردان انگلیسی فیلم برنده اسکار فیلم «دوازده سال بردگی» امسال جایزه دستاورد سینمای جهان در سال 2014 را از جوایز فیلم اروپا دریافت کرد و «آنیس واردا» کارگردان صاحب نام یونانی - فرانسوی که از او به عنوان مادربرزگ موج نوی سینمای فرانسه نیز یاد میشود، جایزه دستاورد سینمایی قاره اروپا را دریافت کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 23-09-1393, 14:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی