به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

ایجاد پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در تمام مناطق آموزشی کشور تا پایان دولت یازدهم

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، امروز در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در سخنانی اظهار داشت: بدیهی است که لازمه کشوری که بر پژوهش مبتنی باشد، آماده‌سازی مدارس برای پژوهش است.

وی با تأکید بر اینکه امر پژوهش در سند تحول آموزش و پرورش مورد تأکید قرار گرفته است، افزود: آموزش و پرورش در قالب جشنواره جابربن حیان برای دانش‌آموزان ابتدایی و جشنواره خوارزمی برای دانش‌آموزان متوسطه اعم از نظری، کاردانش و فنی و حرفه‌ای کارهای خوبی آغاز کرده است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در حال حاضر 401 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در کشور فعال است و هدف‌گذاری که کرده‌ایم تا پایان دولت یازدهم حداقل در هر منطقه آموزش و پرورش یک پژوهش‌سرا داشته باشیم که 752 منطقه آموزشی داریم که تا پایان دولت یازدهم 752 پژوهش‌سرا دانش‌آموزی خواهیم داشت.

وی با اشاره به همکاری پژوهش‌سراها و معاونت علمی ـ فناوری رئیس‌جمهور گفت: امسال قریب 50 آزمایشگاه نانو در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی به کمک معاونت علمی رئیس جمهور تأسیس خواهیم کرد که امیدواریم همگام با آموزش عالی، زمینه تربیت نسل پرسشگر و محقق را فراهم کنیم.

به گزارش فارس، فانی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان فعالیت‌های پژوهشی را امروز در پژوهش‌سراها فراتر از حد دانش‌آموزی خود ارائه می‌دهند و اختراعات خوبی به ثبت رسانده‌اند و امیدواریم با توجه به جهت‌گیری‌های دولت یازدهم و کمک بخش‌های مختلف، امر پژوهش دانش‌آموزی نسبت به گذشته از رشد و بالندگی بالاتری برخوردار باشد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 14:06

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی