به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 23 مرداد 1399

افزایش درآمد وزارت بهداشت از ۹ هزار میلیارد به ۲۰ هزار میلیارد تومان با تعرفه‌های جدید

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ایرج حریرچی در حاشیه اجلاس روسای و معاونان دانشگاههای علوم پزشکی گفت: 22 هزار و 100 میلیارد تومان درآمد عمومی وزارت بهداشت است که در سال آینده به 22 هزار و 400 میلیارد تومان افزایش مییابد در واقع رشد بودجه فقط 3 درصد خواهد بود.

وی ادامه داد: رشد بودجه ستادی وزارت بهداشت صفر بوده و افزایش بودجه با درآمد اختصاصی آن متفاوت است به طوری که سقف درآمد اختصاصی از 9 هزار به 20 هزار میلیارد تومان افزایش یافته که رشد 112درصدی را نشان میدهد.

حریرچی ادامه داد: عملکرد بودجه امسال وزارت بهداشت 14 هزار و 500 میلیارد تومان است در حالی که منابع درآمد اختصاصی بیشتر از بیمهها تا حدود 90 درصد است و مشکلی که وجود دارد در رشد بیمه سلامت ایرانیان که 16 درصد بوده است. به همین دلیل در حال پیگیری هستیم که شرایط را با  توجه به قیمت نفت در نظر بگیریم تا شاهد کاهش میزان خدمات نباشیم.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: از مجموع 22 هزار و 300 میلیارد تومانی درآمد عمومی وزارت بهداشت، 3 هزار میلیارد آن از مالیات است که به وزارت بهداشت میرسد.

وی ادامه داد: بودجه هدفمندی یارانهها که علیرغم تاکید دولت در سالهای گذشته تخصیص مناسبی نداشته و صفر بوده امسال پرداخت مناسبی خواهد داشت.

حریرچی گفت:2 هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای اجرای طرح تحول سلامت نیز داده شده است. سال گذشته نیز بودجه برنامه پزشک خانواده پرداخت نشد که امسال به آن توجه میشود.

وی ادامه داد:بنابر این سال آینده 3 درصد از محل درآمد عمومی وزارت بهداشت افزایش را شاهد خواهیم بود و از درآمد تملک دارایی رشد 39 درصدی را خواهیم داشت.

وی گفت:آنچه پیشبینی میکنیم بودجهای 14 هزار میلیارد تومانی است که اگر سال آینده همه حدود 20 هزار میلیارد تومان محقق شود افزایش درآمد را بیش از 30 درصد خو اهیم داشت.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: تورم اگر زیر 20 درصد باشد تمهیداتی در کنترل قیمتها اندیشیده ایم چرا که از یک طرف افزایش خدمات را خواهیم داشت و از طرفی با مکانیزم تعرفهگذاری و افزایش بهرهوری بر قیمتها کنترل خواهیم داشت.

حریرچی گفت: به این ترتیب قیمت تجهیزات پزشکی با منشا خارجی قیمت دارو و لوازم یکبار مصرف را کاهش دادیم.

وی در مورد طلب وزارت بهداشت نیز گفت: طلب این وزارتخانه 7 هزار و 800 میلیارد تومان است که اکنون یک چهارم آن را توانستهایم بگیریم و امیدواریم ظرف چند ماه آینده تخصیص بیشتری صورت گیرد این در حالی است که با تاخیرات بیمهها نیز مواجه هستیم.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 14:06

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا