به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 اسفند 1397

پرسش مهر ۱۵ فرصتی برای فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: فراخوان ملی پرسش مهر ۱۵ در باره مساله آب، نگهداری و استفاده بهینه از منابع آب فرصتی برای فرهنگسازی مصرف بهینه این مایع حیاتی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سیروس فتحی روز یکشنبه درنشست ستاد اجرایی پرسش مهر ۱۵ افزود: در فراخوان ملی پرسش مهر ۱۵، مساله آب و نگهداری و استفاده بهینه از منابع آب از سوی رییس جمهوری به عنوان یک دغدغه مهم و اساسی در کشور مطرح شده است.

وی اظهارکرد: بحران کمبود آب در کشور بسیار جدی است و طبق گزارش کار‌شناسان شرکت آب و فاضلاب، سرانه مصرف آب در استان بوشهر بیش از دو برابر سرانه کشور و نزدیک به سه برابر نرم جهانی است.

فتحی با انتقاد از مشترک بودن آب شرب و مصرفی دراستان بوشهر خواستار توجه جدی به فرهنگسازی درسطح اقشار مختلف برای بهینه سازی مصرف آب شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: وجود ۱۸۰ هزار دانش آموز، ۱۵هزار فرهنگی و یکهزار و ۲۰۰ دانشجو معلم بهترین مخاطبان و سفیران برای نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی بویژه در بحث آب است.

وی بیان کرد: دستگاههای مرتبط مانند شرکت آب منطقه‌ای، آبفا و آبفار، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شهرداری می‌توانند از پرسش مهر ۱۵ به عنوان یک فرصت برای پیشبرد اهداف سازمانی خود در کاهش سرانه مصرف آب و حفظ ذخایر آبی کشور استفاده کنند.

فتحی خواستار مشارکت معاونتهای ابتدایی و متوسطه دراین فراخوان و ایجاد شور و نشاط در مدارس شد و گفت: در بازدید کار‌شناسان اداره کل از مدارس، روند اجرایی این فراخوان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی افزود: روز ۲۶ آذر درهمه مدارس استان اتفاق ویژه‌ای در زمینه پرسش مهر رخ می‌دهد و با حضور کار‌شناسان مرتبط با موضوع آب در مدارس و توزیع بروشور‌ها و اطلاع رسانی گسترده در این زمینه، همایش‌های مدرسه‌ای درباره موضوع پرسش مهر ۱۵ برگزار می‌شود.

مخاطبان طرح پرسش مهر ۱۵ تمامی دانش آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی، فرهنگیان و دانشجو معلمان هستند و تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند آثار خود را در رشته‌های طراحی پوس‌تر، نقاشی، کاریکاتور، عکس، مقاله پژوهشی، شعر، داستان کوتاه، فیلم کوتاه (مستند، داستانی و پویانمایی) وبلاگ، سرود همگانی و نمایشنامه نویسی به مدارس محل تحصیل و اداره‌های آموزش و پرورش تحویل دهند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 23-09-1393, 14:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی