به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

نفتالی بنت: ایران نباید حتی یک سانتریفیوژ داشته باشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نفتالی بنت» مدعی است توافقی که به ایران اجازه غنی‌سازی دهد، توافق بسیار بدی است زیرا تهران برای داشتن انرژی هسته‌ای به غنی‌سازی نیاز ندارد.

«نفتالی بنت» در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان توافقی که اکنون ایران و 1+5 بر روی آن کار می‌کنند را «توافقی بسیار بد»‌ توصیف کرد و مدعی شد: «ایران حتی به یک سانتریفیوژ هم نیاز ندارد. کانادا، اسپانیا و سوئیس انرژی هسته‌ای دارند اما غنی‌سازی نمی‌کنند. بنابراین شما برای استفاده از انرژی هسته‌ای به غنی‌سازی اورانیوم نیاز ندارید. شما برای تولید بمب، اورانیوم غنی می‌کنید. به همین علت است که شورای امنیت 6 قطعنامه صادر کرده که آنها نباید یک سانتریفیوژ هم داشته باشند».

وی ادامه داد: «ایرانی‌ها تحت فشار اقتصادی شدید هستند. این تحریم‌ها موثر بوده بنابراین زمانی که چیزی کاآرمد بوده نباید بگذارید فروکش کند. بلکه برعکس، این، مرحله‌ای در مذاکرات است که شما به تقویت تحریم‌ها اصرار می‌ورزید. ما تنها خواستار یک چیز هستیم؛ هیچ غنی‌سازی در ایران وجود نداشته باشد.شما می‌توانید برای مصارف صلح‌آمیز، انرژی هسته‌ای در اختیار داشته باشید، اما غنی‌سازی، نه، تا نتوانید سلاح هسته‌ای تولید کنید».

نفتالی بنت در پاسخ به این پرسش که «با توجه به این سخنان هر گونه توافقی با ایران با مخالفت او روبروست»، گفت: « نه، هر گونه توافقی که به ایران اجازه غنی‌سازی و در نتیجه تولید سلاح هسته‌ای ظرف چند ماه را بدهد، فاجعه‌ای برای جهان است. می‌دانید اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، چه بر سر اقتصاد جهانی می‌آید؟ همه منطقه از جمله عربستان و ترکیه وارد رقابت هسته‌ای می‌شوند. ما با کابوس هسته ای در خطرناکترین نقاط جهان روبرو خواهیم شد. می‌دانید چه بر سر سرمایه همه می‌آید. غرب به خطر می‌افتد».

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 13:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی