به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 29 بهمن 1396

دستورالعمل وام ۵۰ میلیونی بافت‌های فرسوده از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد/ ۲۲ بانک تسهیلات را پرداخت می‌کنند

محمد سعید ایزدی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که آیا شیوه نامه و دستورالعمل وام 50 میلیونی ساخت مسکن در بافت های فرسوده تهیه و ابلاغ شد گفت: بانک مرکزی چند روز پیش دستورالعمل پرداخت وام 50 میلیونی ساخت مسکن در بافت های فرسوده را به 22 بانک عامل ابلاغ کرد.

وی افزود: با ابلاغ این دستورالعمل که هفته گذشته صورت گرفته است عملاً مصوبه دولت اجرایی شده است و با ابلاغ این شیوهنامه عملاً بانکها میتوانند به پرداخت وام 50 میلیونی ساخت مسکن در بافتهای فرسوده اقدام کنند.

ایزدی ادامه داد: در لایحه بودجه 94 پیشبینی شد که مبلغ 1300 میلیارد تومان برای تأمین بخشی از یارانه سود تسهیلات تأمین مسکن حمایتی زوجهای جوان، اقشار آسیبپذیر، روستاییان، ساماندهی مسکن در بافتهای فرسوده، سکونتگاههای حاشیه شهرها و مسکن مهر اختصاص یابد.

به گفته وی، بانک مرکزی بانکهای عامل مصوبه پرداخت وام 50 میلیونی ساخت مسکن را که تعداد آنها 22 بانک می باشد را نیز تعیین کرد.

*تلاش می کنیم تا بانک ها در پرداخت تسهیلات اذیت نکنند

به گفته وی، در دستورالعملی که تدوین میشود مشخص میکنیم که تهران و یا سایر شهرهای دیگر چه تعداد از سهمیهها را به خود اختصاص خواهند داد. 

*وام 50 میلیونی با نرخ سود 9 درصد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هیأت دولت در اواخر مهر ماه سال جاری بود که به منظور حمایت از احیا، نوسازی و بهسازی مسکن در بافتهای فرسوده وام 50 میلیون تومانی ساخت در کلان شهرها را با نرخ سود 9 درصد تصویب کرد.

هدف از این مصوبه، احیا، نوسازی و بهسازی مسکن در بافت های فرسوده، ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی، تامین مسکن گروه های کم درآمد و زوج های جوان است که در چارچوب این مصوبه، میزان سقف تسهیلات تامین مسکن در کلان شهرها 500 میلیون ریال، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 400 میلیون ریال و سایر شهرها 300 میلیون ریال تعیین شد.

این تصمیم اتفاق بسیار بزرگی محسوب میشود و میتواند بافتهای حاشیه شهرها را بازسازی کند.

دامنه این تصمیم 300 هزار واحد مسکونی را در بر میگیرد که شامل یک سوم 900 هزار واحد مسکونی است که در کشور ساخته میشود و تصمیم بسیار بزرگی است.

پرداخت این وام همانطور که در بند 6 مصوبه دولت به آن اشاره شده «مشروط» است و بر اساس سهمیهای که معاونت برنامهریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تکلیف کرده واجدین شرایط شناسایی و نسبت به پرداخت وام ساخت مسکن اقدام خواهد شد.

در این مصوبه تأکید شده است معاونت برنامهریزی و نظارت راهبردی موظف است به میزان 9 درصد سود تسهیلات مسکن و مابهالتفاوت سود 10 درصد سهم متقاضی در ودیعه اسکان موقت تا سقف سود مصوب تسهیلات بخش مسکن در سالهای 93 و 94 را از محل اعتبارات قانون هدفمند کردن یارانهها در لایحه بودجه سنواتی برای پرداخت به بانکهای عامل منظور و تضمیننامه مورد قبول بانک مرکزی را صادر کند.

این مصوبه همانا پاسخ به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این است که باید برای بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده عزم ملی وجود داشته باشد،بنابراین چارهای جز همدلی برای بازسازی بافتهای فرسوده نیست چرا که با این کار میتوان عزم بزرگی برای بازسازی بافتهای فرسوده ایجاد کرد.

انتهای پیام/ک

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 11:07

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی