به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

آموزش دوره‌های استاندارد گردشگری در مرکز هتلداری ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سعید میرزایی کوتنایی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره فعالیت مرکز هتلداری و گردشگری شهرستان ساری اظهار داشت: در این مرکز زمینه توسعه و گردشگری در مازندران فراهم میشود.

وی تصریح کرد: برای برقراری ارتباط بیشتر با جامعه خبر و توسعه فعالیتهای گردشگری در حوزه رسانه دورههای آموزش خبرنگاران بخش گردشگری در این مرکز از ماه گذشته شروع و جمعه آزمون کتبی برگزار شد.

رئیس مرکز آموزش هتلداری و گردشگری شهرستان ساری بیان داشت: در این دوره بیش از 30 نفر از خبرنگاران استان از رسانههای مختلف شرکت کردند که فعالان رسانهای مازندران با این عرصه بیشتر آشنا شدند.

این مسئول درباره فعالیت این مرکز گفت: فعالیت بخش هتلداری و گردشگری این مرکز در رشته صنایع غذایی و انواع مختلف گردشگری از سال 82 آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه این مرکز برای توسعه و تعالی گردشگری در استان ایجاد شد، افزود: برای توسعه گردشگری و بهرهگیری مناسب از گردشگران و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نیاز به همکاری دو جانبه با مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری استان است و در همین زمینه رایزنیهایی در برنامه کاری مسئولان دو نهاد انجام شد.

میرزایی کوتنایی خاطرنشان کرد: در این مرکز دورههای استاندارد گردشگری و صنایع غذایی آموزش داده میشود و آموزش غذاهای سنتی و بومی که مورد توجه گردشگران است در این مرکز انجام میشود.

این مسئول در ادامه از برنامهریزی برای ایجاد سازمان مردم نهاد در بخش هتلداری و گردشگری خبر داد و گفت: مراحل نهایی ایجاد سازمان مردم نهاد در این مرکز در حال انجام است و پس از دریافت مجوز برنامهریزی کمیته تخصصی این بخش تشکیل میشود.

وی دیگر برنامههای در دست اجرای این مرکز را تهیه کتابچه مکانهای گردشگری در مازندران عنوان کرد و گفت: بسیاری از مراکز گردشگری استان ناشناخته است و در این کتابچه تلاش قرار است در کنار قابلیتهای گردشگری به مسائل فرهنگی مردم منطقه و آداب و سنن آنها و نحوه زندگی مردم منطقه نیز اشاره شود.

رئیس مرکز آموزش هتلداری و گردشگری شهرستان ساری در ادامه با اشاره به حضور بیش از 17 میلیون گردشگر در ایام مختلف سال در استان بیان داشت: میزان اقامت مسافران در مازندران مناسب نیست که یکی از اقدامات این مرکز توسعه آموزش به فعالان این بخش برای ایجاد ماندگاری گردشگران است.

وی با اشاره به اینکه با بررسیهای انجام شده بیش از 60 درصد افرادی که آموزش میبینند شاغل هستند، ادامه داد: در برخی مراجعات شاهد حضور افراد با گرایشهای تحصیلی متفاوت از گردشگری برای آموزش هتلداری و گردشگری هستیم.

میرزایی کوتنایی اضافه کرد: مرکز آموزش هتلداری ساری تنها مرکزی آموزشی گردشگری در مازندران و از رشتههای نادر فنیوحرفهای است.

این مسئول دیگر اقدامات آموزشی این مرکز را برگزاری دوره آموزشی اکوتوریسم دانست و گفت: این رشته نیز با هدف افزایش آموزش برای فعالیت گردشگری در استانهای همجوار نیز راهاندازی شده است.

انتهای پیام/86004/و40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 11:07

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی