به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

لزوم حمایت از معلم پژوهنده/ مدرسه مهمترین بستر برای فرهنگ پژوهش است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در مراسم آغاز هفته پژوهش که در هنرستان نمونه دولتی آزادی فلسطین منطقه 7 تهران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: ما برای بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری گرد آمدیم و باید روحیه پرسش و پژوهش از سال‌های اول آموزش آغاز شود و مدرسه مهمترین بستر برای فرهنگ پژوهش و نوآوری است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان باید از ابتدایی‌ترین سال‌های آموزش در این مسیر قرار گیرند و باور کنیم اقتدار علمی در گروی توسعه پژوهش و فناوری است.

فرهادی افزود: در وزارت آموزش و پرورش، پژوهش با دو رکن معلم و دانش‌آموز سر و کار دارد و باید با سن و اقتضائات دانش‌آموز هماهنگ باشد و باید به دانش‌آموزان در انتخاب موضوع پژوهشی کمک کرده و نحوه دیدن با دقت و مشاهده هوشمندانه را آموخت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: معلمانی که به امر پژوهش می‌پردازند باید مورد حمایت قرار گیرند و امکان ادامه تحصیل برای آنها فراهم شود و پژوهش شرط حرکت به سوی جلوست.

وی خطاب به فرهنگیان اضافه کرد: وظیفه دولتمردان، برنامه‌ریزی درست و فراهم کردن امکانات پژوهش برای شماست و وظیفه شما نیز کار و تلاش هدفمند و دغدغه پیشرفت علمی کشور است.

به گزارش فارس، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارک‌های علمی و فناوری محلی برای پژوهشگران و صاحبان طرح، ایده و نوآوری است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در قالب 401 پژوهش‌سرا که آموزش و پرورش فراهم کرده است آمادگی لازم را به دست می‌آورند و پژوهش‌هایی در حد سن خود انجام می‌دهند و می‌توانند در پارک‌های علم و فناوری همراه با تیمی که کار پژوهشی می‌کند،  فعال باشند.

فرهادی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص تعداد پارک‌های علم و فناوری خاطرنشان کرد: تعداد پارک‌های علمی و فناوری منطقه‌ای است که 8 یا 9 پارک است.

وی در واکنش به پاسخ خبرنگاری مبنی بر اینکه «آمار پارک‌های علم و فناوری 29 پارک است»، گفت: بله، شما بهتر می‌دانید و باید بیشتر باشد.

وزیر علوم افزود: یکی از طرح‌های برنامه آینده دولت آقای روحانی که باید دنبال کنیم و مسیری که باید دانشگاه‌های کارآفرین داشته باشند، توجه به امر پژوهش و نوآوری است.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم، از دانش‌آموزان پژوهشگر برتر کشور تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 11:07

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال