به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

پایین بودن آمار وقف در کهگیلویه و بویراحمد

سیدرضا منصوری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: آمار وقف در کهگیلویه و بویراحمد مطلوب نیست و آمار استان در تعداد موقوفهها ضعیف است.

معاون فرهنگی و اجتماعی ادارهکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: وقف به عنوان احسانی ماندگار و توشهای برای آخرت است و در سالهای اخیر شناخت مردم به وقف بهتر و بیشتر شده اما همچنان وضعیت استان در این خصوص ضعیف بوده و نیاز به کار بیشتر دارد.

وی گفت: بیشتر وقفهایی که در استان صورت میگیرد غیرانتفاعی بوده و در جهت ساخت مسجد و حسینیه انجام میشود لذا انتظار داریم مردم برای کمک به محرومین و مستمندان و ادامه تحصیل دانشآموزان و دانشجویان وقف بیشتری انجام دهند، ضمن اینکه تاکنون هیچ وقفی برای سلامت و بحث درمان در استان انجام نشده است.

این مسئول اضافه کرد: در هفته وقف برنامههای مختلفی برای آشنایی مردم با وقف و ترویج این عمل خداپسندانه تدارک دیده شده که از جمله این برنامهها راهاندازی هفت ایستگاه «همه واقف باشیم» در شهرهای مختلف استان است.

منصوری افزود: در این ایستگاهها کارشناسان در خصوص فرهنگ وقف برای مردم اطلاعرسانی میکنند و اطلاعات وقف در موارد مختلف بهداشت و درمان، پزشکی و سایر موارد در قالب بروشور در اختیار مردم قرار میگیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی ادارهکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این هفته نشستهای صنفی با اصناف با هدف آشنایی با وقف و انجام موقوفات جدید برگزار میشود، ضمن اینکه با تفاهم با معاونت آموزش و پرورش برنامه زنگ انشاءنویسی یا فراخوان انشاء و دلنوشته در خصوص وقف برای دانشآموزان خواهیم داشت و به 20 نفر از منتخبان انشاءنویسی وقف، جوایز نفیسی اهدا میشود.

وی از برگزاری همایش وقف و رسانه و همچنین یاوران وقف در استان خبر داد و تصریح کرد: در همایش وقف و رسانه از اصحاب رسانه که در ترویج فرهنگ وقف با این ادارهکل همکاری داشتند تجلیل خواهد شد؛ همچنین در شهرستانهای استان همایش یاوران وقف برگزار میشود.

این مسئول در پایان از تجمع بزرگ لبیک یا رسولالله در روز یکشنبه 28 صفر خبر داد و گفت: این تجمع بزرگ به صورت ویژه در حرم بیبی حکیمه (س) شهرستان گچساران و در شهرستان بویراحمد در امامزاده عبدالله (ع)، امامزاده مختار (ع) شهر یاسوج، امامزاده ابراهیم عسکر شهرستان دنا و امامزادگان شاخص دیگر شهرستانهای استان برگزار میشود.

انتهای پیام/82024/ز30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی