به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مهر 1398

درخواست‌های اصحاب فرهنگ و هنر لامرد بررسی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، در نشست اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان که شنبه شب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام جمعه لامرد، نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دیگر مسئولان این استان و شهرستان در سالن اجتماعات شهید جنگآور فرمانداری لامرد برگزار شد، مهمترین درخواستهای اصحاب فرهنگ و هنر لامرد مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست فرماندار لامرد در سخنانی با عرض تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس نگین درخشان استان فارس بود که ازلحاظ اعزام نیرو و با توجه به جمعیتش در زمان هشت سال دفاع مقدس آمار بسیار درخشانی دارد و پس از دفاع مقدس نیز پنج شهید ترور را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و یکی دیگر از افتخارات بزرگ این شهرستان ولایی و مذهبی بودن آن است.

عبدالرضا منصوری افزود: در حال حاضر 6 موسسه فرهنگی ـ هنری رسمی در سطح این شهرستان در حال فعالیت بوده و 54 کانون فرهنگی ـ هنری مساجد ثبتشده نیز وجود دارد که 6 کانون فرهنگی ـ هنری مساجد دیگر نیز در شرف تأسیس است.

وی با بیان اینکه 27 گروه تعزیهخوان در سطح این شهرستان نیز وجود دارد، گفت: برگزاری هشتمین سال پی در پی سوگواره تعزیه کشوری عاشوراییان در لامرد موجب شده که این شهرستان به قطب تعزیه جنوب کشور تبدیل شود.

سیداحمد هاشمی پژوهشگر برتر استان فارس و نماینده نویسندگان نیز تصریح کرد: نداشتن پشتوانه مالی برای چاپ کتاب از مهمترین مشکلات نویسندگان و شاعران در لامرد است.

وی اضافه کرد: تأمین حداقل استانداردها برای کتابخانههای عمومی این شهرستان باید انجام شود تا به توسعه فرهنگی کمک کند و بیش از 6 هزار و 800 مترمربع فضای مطالعه نیاز لامرد بوده که در حال حاضر تنها یکسوم آن تحقق یافته است.

کارشناس علوم قرآنی نیز بیان داشت: مسجدمحوری سیره تمام پیامبران گرامی بوده و امروز در موضوع مسجدمحوری شهرستان لامرد با دارا بودن 288 مسجد ظرفیتهای بسیار بالایی دارد و میتوان آن را شهر مساجد نامید.

موسی هنرپیشه همچنین خواستار راهاندازی پژوهشکده اهلبیت عصمت و طهارت (ع) در لامرد شد.

سخنگوی انجمن خبرنگاران لامرد نیز با اشاره به وضعیت بسیار خوب رسانهای در این شهرستان بیان کرد: لازم است نشریات محلی مورد حمایت جدی مسئولان استانی نیز قرار گیرد و در زمینه اختصاص یارانه و یا در تهیه کاغذ به نشریات محلی اقدامات لازم انجام شود و امیدواریم روزی برسد که در سبد خرید هر خانواده ایرانی نشریات محلی نیز جایگاه ویژه خود را داشته باشد.

مصطفی نیدانی خاطرنشان کرد: برگزاری دورههای آموزشی خبرنگاران، رفع مشکل بیمه تأمین اجتماعی خبرنگاران و تسریع در ثبت مشخصات خبرنگاران محلی در سامانه سمان از مهمترین درخواستهای اصحاب رسانه لامرد است.

در ادامه این نشست محمدجواد صفایی مسئول تئاتر لامرد نیز بیان داشت: تئاتر این شهرستان نیاز مبرم به یک سالن کف دارد.

وی اضافه کرد: هنرمندان لامردی باید هنرشان را به نمایش بگذارند که در حال حاضر نگارخانه در سطح لامرد وجود ندارد.

همچنین در ادامه نشست علی حسنزاده مسئول انجمن عکاسان لامرد با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکسهای برتر نخستین اردوی ملی عکس تعزیه در لامرد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد، اظهار کرد: نخستین اردوی ملی عکس تعزیه لامرد با حضور 40 عکاس از کشورهای خارجی و 24 استان کشور در سه روز پایانی دهه نخست محرم امسال در لامرد برگزار شد و از مجموع یکهزار و 24 عکس ارسالی به دبیرخانه اردو، 122 عکس به بخش نمایشگاه و مسابقه راه یافتند.

به گزارش فارس، در پایان این نشست نیز از عکاسان برتر نخستین اردوی ملی عکس تعزیه در لامرد با اهدای تندیس و هدایایی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

انتهای پیام/2448/گ۴۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 23-09-1393, 02:36

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|