به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 28 آذر 1397

اجرای طرح مودت همزمان با اربعین حسینی در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجتالاسلام علی باقری امشب در مراسم اجرای نیت واقف خیراندیش نظرعلی حسنلو و اطعام عزاداران طارمی در جوار امامزاده حیدر (ع) گیلوان، فضلیتهای زیارت اربعین را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه اربعین روز مهمی در تاریخ مسلمانان است، تصریح کرد: هر سال مراسم اربعین باشکوهتر از سال قبل برگزار میشود و این امر نشان از علاقه وافر مردم به اهل بیت (ع) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در بسیاری از روایات نقل شده از ائمه معصومان (ع) نیز به زیارت اربعین تاکید شده است، افزود: این موضوع نشان از اهمت اربعین در بین شیعیان و مسلمانان است.

این مسئول با توضیح اینکه دین اسلام، کاملترین دین است، اضافه کرد: دین اسلام برای همه جوانب زندگی انسانها برنامه دارد.

باقری با اشاره به حضور ائمه معصومان (ع) برای هدایت انسانها تصریح کرد: ولایتمداری و پیروی از ائمه معصومان (ع) چه در زمان حیات آن بزرگواران و چه در موقعیت کنونی که ولیفقیه هستند، بر همگان واجب است.

وی با بیان اینکه ولایتپذیری در جامعه امروزی عمل کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: باید همه مردم و مسئولان در عمل به منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامههای اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: در این زمینه طرحهای مختلفی در سطح کشور و همچنین استانها اجرایی میشود.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی در کشور، تصریح کرد: خوشبختانه هم سازمان اوقاف و همچنین اداره کل اوقاف استان زنجان در این زمینه اقدامات قابل ارزشی را انجام میدهد.

باقری در ادامه با ارائه گزارشی از برنامههای اجرایی اوقاف و امور خیریه همزمان با ماههای محرم و صفر اظهار داشت: به منظور ایجاد فرصت مناسب برای مردم استان در بهرهگیری از فرصتهای معنوی این دو ماه برنامههای مختلفی در سطح استان اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه از مهمترین برنامههای اجرایی اوقاف در این دو ماه اجرای طرح بصیرت عاشورایی است، تصریح کرد: برگزاری خیمههای معرفت در جوار تعدادی از امامزادگان شاخص شهرستان، قرائت زیارت اربعین در جوار 16 امامزاده استان زنجان و برگزاری مراسم عزاداری و مداحی از جمله برنامههای اجرایی در این مدت است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین به برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع)، همایش منشور عزت و تجمع لبیک یا محمد رسولالله نیز اشاره داشت و گفت: این مراسمها نیز با حضور مسئولان و مردم برگزار شده و میشود.

این مسئول با تاکید بر اینکه امسال قریب به 80 امامزاده استان زنجان میزبان طرح بصیرت عاشورایی هستند، تصریح کرد: بر اساس برنامهریزیهای انجام شده در جوار امامزادگان خدمات مشاوره نیز به مراجعهکنندگان ارائه میشود.

باقری خاطرنشان کرد: با غرفههای برگزار شده در جوار امامزادگان خدمات مشاوره خانواده، مشاوره دینی، تربیت کودک و ... به زائران و گردشگران مذهبی ارائه میشود.

وی همچنین از برگزاری مراسم اطعام نیازمندان در قیدار نبی (ع) و امامزاده حیدر گیلوان نیز خبر داد و گفت: این مراسم اطعام از محل موقوفاتی که در این زمینه وقف شدهاند، برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به اجرای طرح مودت نیز اشاره کرد و افزود: این طرح نیز با همکاری خیرین و واقفان اجرایی شد.

این مسئول با ارائه گزارشی از تعداد موقوفات استان زنجان تصریح کرد: 80 درصد از موقوفات زنجان برای عزاداری امام حسین (ع) است.

به گزارش فارس در حال حاضر، بیش از 2 هزار و 200 موقوفه با احتساب مساجد در استان زنجان وجود دارد.

انتهای پیام/73005/ع40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 21:10

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی