به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا: در مساله موشکی نه صحبتی شده٬ نه توافقی صورت گرفته است

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های اخیر عده‌ای در خصوص طرح بحث موشکی در مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: سخنان رهبری فصل‌الخطاب است و کسی نمی‌تواند جلو‌تر از ایشان قدم بردارد و صحبت کند.

عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا و دهاقان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ بیان داشت: گزارشی که دوستان وزارت امور خارجه در کمیسیون امنیت‌ملی ارائه کردند٬ حاکی از این بود که موضوع مذاکرات در آخرین جلساتی که منجر به توافق هفت ماهه تا پایان ماه جولای شد٬ این بود که فقط موضوع هسته‌ای مورد بحث قرار گرفته و به هیچ عنوان موضوع موشکی بحث نشد و اتفاقاً دوستان وزارت خارجه اشاره کردند که طرف مقابل٬ پیشنهادی داشته‌اند اما جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره صحبتی در بحث غیر هسته‌ای با ۱+۵ ندارد و اگر کسی هم حرفی زده است هیچ ربطی به موضوع هسته‌ای و تیم مذاکره کننده ندارد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه هفته گذشته٬ یعنی زمانی که آقای عراقچی و دوستانشان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور پیدا کردند٬ اظهار داشتند که به جز موضوع هسته‌ای٬ هیچ مورد دیگری محور مذاکرات نبوده است و تاکید هم کردند که در خصوص مساله موشکی نه صحبتی شده و نه توافقی صورت گرفته و اقدامی هم نخواهد شد. مضاف بر اینکه از نظر ما نیز موضوع موشکی جمهوری اسلامی ایران٬ هیچ ربطی به مساله هسته‌ای ندارد و اگر احدی از آحاد ملت ایران هم حرفی زده است٬ نظر شخصی اوست و هیچ ربطی به مذاکرات ندارد.

وی با اشاره به متن قطعنامه‌ها که موضوع سلاح هسته‌ای در آن آمده است٬ به خبرنگار ایلنا گفت: ایران به هیچ وجه سلاح هسته‌ای ندارد و فعالیت‌های آن در قالب فعالیت‌های صلح آمیز است و مصارف پزشکی٬ انرژی٬ کشاورزی و تحقیقات و پژوهش آن مد نظر می‌باشدو در خلال گزارش اعضای وزارت امور خارجه در کمیسیون نیز به این بحث اشاره شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: مقام معظم رهبری کاملاً در جریان مذاکرات هستند و رهنمودهای ایشان در مذاکرات کاملاً مد نظر است و عملیاتی می‌شود و چند بار هم مقام معظم رهبری در طی ماه‌های گذشته حمایت خودشان را از تیم مذاکره کننده ابراز کردند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 22-09-1393, 16:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی