به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 10 اسفند 1399

اهل‌بیت امام حسین(ع) در سخت‌ترین شرایط رسالت خود را انجام دادند

به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزکوه، حجتالاسلام والملسمین عبدالله اسماعیلی ظهر امروز در مراسم عزاداری اربعین حسینی در جمع مردم مؤمن فیروزکوه با اشاره به فرازهای سوم و چهارم زیارت اربعین اظهار داشت: در این فرازها، پروردگار متعال حجت را به خلق خود از اوصیا و اولیای الهی قرار داد و در دعوت خود به سوی پروردگار، هیچ عذری را باقی نگذاشت.

وی با بیان اینکه حضرت سیدالشهدا(ع) جان و خانواده خود را فدای دین کردند، افزود: ایشان این کار انجام داد تا بندگان خداوند متعال از جهل و گمراهی بیرون بیایند و دیگر انحرافی وجود نداشته باشد که مردم را به گمراهی کشاند.

امام جمعه فیروزکوه ادامه داد: کسانی که به حادثه عاشورا اعتقاد دارند، به خوبی میدانند که حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) به خاطر اینکه جریان عاشورا فراموش نشود، در کربلا، کوفه، شام و مدینه رسالت حسینی خود را از منظر و نگاه اسارت در سختترین شرایط به مقصودی که وظیفه اؤلیای الهی است، رساندند. 

اسماعیلی تاکید کرد: عاشورا باید زنده بماند تا رسالت امام حسین(ع)، واقعه غدیر و ... که حاصل مجاهدتها و جانفشانیهای اهل بیت(ع) به حساب میآید، برای همیشه زنده و ماندگار بماند.

وی به هجمههای فرهنگی در زمان امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) در مقابل هجمه و فشارهای سنگین دشمنان زمان معترض و مدعی هیچ تردیدی نشد و به همراه یاران با غیرتشان به مبارزه حق علیه باطل پرداختند که آثار آن به جهان نمایش داده شد؛ در دنیای امروز نیز، باید با تعصب در برابر هجمه و تهاجمهای دشمنان مقابله کرد و نسبت به آن بی تفاوت نبود.

امام جمعه فیروزکوه با بیان روایتی از امام حسن عسگری(ع) در خصوص ویژگیهای مؤمنان بیان کرد: مؤمن کسی است که نماز یومه و نافلهها را در 51 رکعت به جا آورد، زیارت اربعین را بشناسد و بخواند، انگشتر در دست راست خود بگذارد و در زمان نماز خواندن مهر به پیشانی خود نزدیک کند و «بسم الله الرحمن الرحیم» را در نماز بلند بگوید. 

اسماعیلی گفت: کسانی که به جای این نشانهها نمازهای مستحب را به جماعت برگزار میکنند و تعداد رکعت نمازهایشان متفاوت است، قطعاً برادر خواندگان ما هستند.

وی به 27 آذرماه، روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و تصریح کرد: حوزه و دانشگاه با انجام رسالت بزرگی همچون نزدیکی دین و سیاست توانسته است که جامعه نمونهای را به جهان نشان دهند و به این جامعه مفتخر شوند.

امام جمعه فیروزکوه در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش و مقابله سپاه با مفاسد، دجالوارهها، شبکهها و فضاهای مجازی که تهدید کننده هستند، اشاره کرد و افزود: در جمهوری اسلامی ایران تنها سپاه است که برابر تهدیدات فرهنگی ایستادگی میکند.

اسماعیلی ادامه داد: با توجه به تحریمها و تهدیدات اقتصادی در کشور، ملاحظه و تعارفها در مدیریت نیز از تهدیدات کشور به حساب میآید.

به گزارش فارس؛ امروز پیادهروی کاروان حسینی شهرستان فیروزکوه از محل امامزاده اسماعیل(ع) آغاز شد و تا مزار شهدای مطهر این شهرستان ادامه داشت که حضور خانوادههای معظم شهدا و مردم در این مراسم بسیار چشمگیر بود.

انتهای پیام/67012/ب۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 16:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی