به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مهر 1398

اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی از فقیرترین‌ها هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، علی جنتی بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان که در سالن اجتماعات شهید جنگآور فرمانداری لامرد برگزار شد اظهار داشت: بسیار خوشحالم که در چنین روز بزرگی دیدار با مردم شریف و شهیدپرور لامرد نصیبم شد و افتخار بزرگی است که در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر لامرد هستم.

وی با اشاره به اینکه امسال مقام معظم رهبری بهعنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند افزود: اهالی فرهنگ توقعشان این است که به آنان توجه بیشتری شود و مسئله فرهنگ در کنار اقتصاد و سیاست نیست بلکه درونمایه تمام فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی است و اگر قرار باشد در کشوری توسعهای رخ دهد تنها با سرمایهگذاری بانکی و یا برقراری ارتباط با دنیا امکانپذیر نمیشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: توسعه ابعاد مختلفی دارد که بخش مهم آن مسئله فرهنگ در هر کشوری است و هراندازه که سطح فرهنگ مردم در بالا میرود بهطور یقین سهم آنان در توسعه کشور نیز افزایش مییابد.

جنتی اضافه کرد: اگر امروز سخن از اقتصاد مقاومتی به میان میآید که در راستای توسعه همهجانبه کشور است یک بخش مهم از آن فرهنگی بوده که اگر فرهنگ کار و تلاش و سادهزیستی و مقابله با اسراف را تقویت کنیم ممکن است در حوزههای اقتصادی موفق شویم اما اگر در این راستا مباحث جدی نداشته باشیم در حوزه اقتصادی نیز موفق نخواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تمام فرهیختگان در ارتقای فرهنگی جامعه بهنوعی نقش دارند گفت: امروز نقشی که مطبوعات دارند برای آگاهسازی جامعه و ایجاد شفافیت بههیچوجه قابلانکار نیست و اگر فضایی ایجاد کنیم که شفاف و روشن مردم نسبت به همهچیز آگاهی داشته باشند بهیقین فساد فروکش میکند.

جنتی گفت: اگر مطبوعات مردم را نسبت به فسادها آگاه کنند بهیقین ریشه آن خشک میشود و اصحاب فرهنگ و هنر در توسعه اقتصادی و فرهنگی مشارکت و در مقابله با ناهنجاریها نقش دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: زمانی که میگوییم اصحاب فرهنگ و هنر یعنی تمام نهادها و مؤسسات و کسانی که در حوزه فرهنگ و هنر نقش دارند.

این مسئول با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکاسهای برتر نخستین اردوی ملی عکس تعزیه در لامرد بیان داشت: نمایشگاه عکس تعزیه اثر عکاسانی است که توانستهاند صحنههایی را ثبت کنند و این صحنهها میتواند ماندگار و برای همگان آموزنده باشد.

جنتی اضافه کرد: یکی از مواردی که به آن اعتقاد داریم موضوع عدالت فرهنگی است که باید شرایطی فراهم شود که آحاد ملت هرکدام بهنوعی دسترسی به امکانات فرهنگی داشته باشند و اینگونه نباشد که فقط امکانات فرهنگی در یکجا جمع شود و سایر نقاط از آن محروم باشند و 300 شهر فاقد سینما است و تلاشهایی صورت میگیرد که در این شهرها سالنهای 300 تا 250 نفری سینما احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی شهرستانهای نزدیک به پایتخت نیز امکانات و فضاها ازلحاظ فرهنگی بسیار محدود و کم است و میتوان گفت که ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها و شهرستانها جز فقیرترین ادارات در کشور هستند چراکه نیازها بالاست و امکانات بسیار محدود است.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی ما آن است که بتوانیم بخشی از اعتبارات را به شهرستانها منتقل کنیم و در همین راستا واگذاری بسیاری از فعالیتها که روی دوش وزارتخانه است و هزینههای بالایی برای آن صرف میشود به بخش خصوصی واگذار میکنیم.

انتهای پیام/2448/الف

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 15:08

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|