به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 10 اسفند 1399

اربعین عامل وحدت شیعیان در طول تاریخ بوده است

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، حجتالاسلام سیدمحمود الهینیا ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی روستای ایدنک با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین در تاریخ اسلام گفت: اجتماع میلیونی زائران و دلخستگان حسینی در کربلای معلا و اقصی نقاط جهان برای برپایی مجالس عزای حسینی شکوه و عظمت اربعین امسال را دوچندان کرده است.

امام جمعه موقت لنده افزود: اربعین و امام حسین(ع) متعلق به یک قشر خاص نبوده، بلکه هر کسی که ندای مظلومیت و حقانیت حسین را شنیده است، امروز در مراسم تاسوعا و عاشورا و اربعین سعی دارد از حقانیت آن امام با حضور خود دفاع کند.

حجتالاسلام الهینیا تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که از اقصی نقاط جهان(حدود 60 کشور) برای شرکت در مراسم اربعین حسینی قدم به سرزمین کربلا گذاشتند آن هم با پیادهرویی که بیش از چند روز به طول انجامید این نشان از عمق عشق و علاقه مردم به اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) است.

وی افزود: زنده نگه داشتن محرم و عاشورا و اربعین، زنده نگه داشتن اسلام و مسلمین است، چرا که عزت و سربلندی و اقتدار اسلام در اربعین حفظ شد و با اربعین گسترش یافته و این مهم مورد تأکید ائمه اطهار است.

مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی لنده یادآور شد: اربعین عامل وحدت شیعیان و تداوم واقعی کربلای از گذشته تا حال بوده و ندای آزادیخواهی مسلمانان جهان را در سراسر گیتی طنینانداز ساخته است.

حجتالاسلام الهینیا با بیان اینکه حماسه حسینی در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ عمومی در میان شیعیان است، گفت: اربعین حسینی عامل ثبات و پایداری نظام اسلامی در جهان شده که حرکت پر شور و عظیم مردمی و بیداری اسلامی در جهان اسلام را رقم زده است.

وی افزود: ما از فرصت اربعین باید برای شناخت حماسه عاشورا و ترویج شعائر عاشورایی استفاده کنیم.

انتهای پیام/82013/ب30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 15:08

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی