به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 27 دی 1399

امر به معروف و نهی از منکر اصل عملی اسلام است

آیتالله محمد حجتی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از حرکتهای مهم اجتماعی افراد است که باید به آن اهمیت ویژهای داده شود.

امام جمعه موقت کرمانشاه تصریح کرد: امر و نهی دینی برنامه آسمانی و الهی بوده که مومنان علاقهمند به سلامت معنوی جامعه میتوانند در انجام این فریضه الهی دخیل باشند.

وی با بیان اینکه تمام مسلمانان در حفظ و حراست از احکام نورانی اسلام و تعمیق آن در جامعه نقش بهسزایی دارند، افزود: امر به معروف و نهی از منکر اصل عملی اسلام و ضامن برپا داشتن اکثر فرایض دینی است.

حجتی با اشاره به اینکه جامعه ما با جامعهای که میتواند نیکبختی دنیا و آخرت را بهطور کامل تأمین کند و تباهی و کجرویها را ریشهکن کند فاصله دارد، گفت: این شکاف بههمت مردم، تلاش مسئولان و همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر از بین خواهد رفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: طبق فرمایش امام خمینی(ره) امر به معروف و نهی از منکر یکی از دستورات اسلام است که مومنان خاص خدا با انجام این فریضه دینی سعی دارند زشتیها را در جامعه از بین ببرند.

امام جمعه موقت کرمانشاه سنت انتقاد و نصیحت در نظام اسلامی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: این اقدام یکی از مواهب الهی و مفاخر اسلامی در رشد، ارتقا و پیشرفت امور بوده که امر و نهی دینی مصداق بارز آن است.

به گفته وی، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دینی تکلیف آحاد مردم است و چنانچه این فریضه بهصورت زبانی کارساز نبوده و نیازمند برخورد جدی باشد در این صورت مسئولان باید وارد عمل شوند.

حجتی بیان داشت: مقام معظم رهبری یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را حضور تمام مردم در متن مسائل کشور عنوان میکنند.

این مسئول با اشاره به اینکه همه جا مکانی برای نهی از منکر در جامعه است، افزود: یک دانشجو در دانشگاه، یک کارمند در محل کار و یک هنرمند با آثار هنری خود میتوانند این واجب بزرگ الهی را انجام دهند.

امام جمعه موقت کرمانشاه ادامه داد: امر و نهی دینی این نیست که در مقابل برخی منکرات برای اسقاط تکلیف تنها چند کلمه بگوییم، بلکه باید این امر الهی را با معرفتی عمیق و همکاری عمومی اطاعت کرد.

وی با بیان اینکه انجام هر امر به معروف و نهی از منکر یک موفقیت بسیار ارزشمند است، گفت: چنانچه این فریضه واجب الهی به نتیجه نرسد ادای تکلیف بوده و اجر و ثواب آن برای آمر به معروف و ناهی از منکر ثبت خواهد شد.

حجتی یادآور شد: مومنان برای رسیدن به یک امر و نهی دینی موفق باید احکام، روشهای موثر و برخی از ظرافتها را کسب کنند و در بهکارگیری نحو صحیح آن تلاش فراوان داشته باشند.

به گفته این مسئول، نظارت همگانی بر جامعه در راستای رسیدن به ارزشهای الهی مسئلهای مقطعی و یا تصادفی نیست، بلکه برای نیل به تمدن اسلامی امر به معروف و نهی از منکر باید بهعنوان یک وظیفه همگانی و مستمر مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت کرمانشاه یکی از مهمترین شروط امر و نهی دینی را ضرورت دانستن احکام شرعی از سوی آمر به معروف و ناهی از منکر دانست و افزود: یادگیری روشهای امن و کمخطر امر به معروف و نهی از منکر از دیگر شرایط انجام این فریضه الهی بهشمار میرود.

وی متذکر شد: چنانچه انگیزه و ظرفیت آمر به معروف و ناهی از منکر در اجرای احکام اسلامی بیشتر باشد ضرر احتمالی برای او کاهش مییابد، لذا مومنان باید دائمأ ظرفیت خود را برای تحمل خسارت در راه اجرای احکام اسلامی بالا ببرد.

انتهای پیام/2700/ب۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 13:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال