به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 اسفند 1399

عزاداری اربعین حسینی ضربه سهمگینی بر پیکر داعش است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‎الاسلام مسلم اسدی ظهر امروز در تجمع عزاداران همدانی در اربعین حسینی با بیان اینکه اربعین روز پیروزی کامل نهضت امام حسین(ع) بر یزید و یزیدیان است، اظهار کرد: این روز را باید روز به سند رسیدن خون پاک شهدایی دانست که در روز عاشورا برای دفاع از اسلام بر سرزمین کربلا ریخت.

وی با اشاره به اینکه فصل دوم نهضت امام حسین(ع) بر عهده زینب کبری(س) بود که البته با امامت و زعامت امام سجاد(ع) انجام می‎شد، گفت: اگر حضرت زینب(س) نبود با شهادت امام حسین(ع) نهضت مکتب کربلا نیز فراموش می‎شد.

استاد حوزه علمیه افزود: حضرت زینب کبری(س) با افشاگری ظلم و ستم یزید، حقانیت خاندان رسولالله را اثبات کرد و کاخ تکبر یزیدیان را در هم ریخت.

وی با اشاره به اختلاف نظر برخی بر سر زمان دقیق اربعین حسینی گفت: از این موضوعات مهمتر، واقعه اربعین حسینی و دلیل وجود آن است که این امر باید مورد توجه باشد.

اسدی در ادامه یکی از فرمول‎های حرکتی حضرت زینب(س) را توجه به حیا دانست و ادامه داد: بانوان جامعه اسلامی نیز باید به تبعیت از حضرت زینب(س) توجه به عفاف، حجاب و حیا را مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه توجه به نماز نیز از دیگر موضوعاتی بود که حضرت زینب(س) به آن اهتمام داشتند، گفت: نمازی که دارای تجلی قلبی و همراه با باور باشد، به طور حتم تأثیر خود را بر زندگی افراد خواهد گذاشت.

این استاد حوزه علمیه از خانوادهها خواست ضمن توجه به نماز، آن را در بین فرزندان خود باورپذیر کرده و زیبایی آن را به تصویر کشند.

اسدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه عزاداری حسین(ع) ضربه سهمگینی بر پیکر تروریستها به ویژه داعش است، گفت: حضور 20 میلیونی عزاداران حسینی در کربلای معلی معنایی جز عشق به مکتب امام حسین(ع) ندارد.

وی با اشاره به امنیت ایران اسلامی، آن را به برکت لطف خدا، درایت رهبر فرزانه انقلاب و هوشیاری نیروهای انتظامی و امنیتی دانست و ابراز داشت: شکرانه این نعمت باعث تداوم آن خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه گفت: به جا آوردن شکر آن هم در توجه به دستورات خداوند متعال، رعایت حلال و حرام، داشتن حیا و رعایت حجاب و عفاف است.

انتهای پیام/89002/ب۲۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 13:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی