به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین یکی از نشانه‌های مومن واقعی است

حجتالاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: فرارسیدن چهلمین روز درگذشت امام حسین (ع) را به تمامی شیفتگان و ارادتمندان سالار شهیدان (ع) تسلیت عرض میکنم و امیدوارم عزاداریهای مردم مورد قبول درگاه احدیت قرار بگیرد.

وی افزود: مردم و به ویژه جوانان در معرض هجمههای دشمنان که راس آنان استکبار و صهیونیست است قرار دارند از همین رو امیدواریم دست مایههای زندگی معنوی و دینی مردم در عزاداریها ترویج پیدا کند که حرکت راهپیمایی مردم از نقاط مختلف جهان به سمت کربلا گواه کسب فضائل اخلاقی و نمو پیدا کردن ارادت مردم به امام حسین (ع) است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرازهای از زیارت اربعین گفت: امام حسین (ع) با توجه به زیارت اربعین ولی، دوست و برگزیده خداوند است و شهادت ایشان مظلومیتشان را به خوبی نشان میدهد و همین مظلومیت سبب شده تا مردم هر ساله مراسم شهادت ایشان را بهتر و مناسبتر از سال گذشته برگزار کنند.

 واعظ موسوی تصریح کرد: یکی از نشانههای پنجگانه مومن واقعی زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین است که اگر فردی نتوانست در روز اربعین به زیارت ایشان نائل شود میتواند به سمت حرم مطهر سالار شهیدان (ع) سلام و درود بفرستد.

وی با اشاره به اینکه زیارت اربعین درسی برای همه مردم به شمار میرود گفت: در این زیارت متوجه میشویم که ایشان حتی در مقابل دشمنان نیز فردی خیرخواه بودهاند و با نصحیت و موعظه سعی کردند دشمنان را به راه راست هدایت کنند زیرا آرزوی همه ائمه اطهار (ع) سعادت و خوشبختی مردم است.

عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) جان خود را در مسیر نجات مردم از گمراهی فدا کردند تا امت اسلام در جهل و نادانی به سر نبرند و از سوی دیگر امام حسین (ع) به این نتیجه رسیده بودند که با شهادت خود پردههای اوهام دریده خواهد شد و واقعیتهای عالم بر همه مردم آشکار میشود.

 واعظ موسوی با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به ایام محرمالحرام مردم آماده عزاداری برای سالار شهیدان و 72 تن از یارانشان میشوند گفت: مردم در این ایام باید سعی کنند در مجالسی که شرکت میکنند فضائل معنوی و اخلاقی را کسب کنند تا هم در جهان مادی و هم در جهان آخرت بتوانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/78019

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 11:12

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال