به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

در 23 سالگی بازوبند کاپیتانی تیم ملی والیبال را بستم

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه ساسان خداپرست دومین شماره چهار ارومیهای تیم ملی والیبال است که کاپیتان تیم ملی شد.

یکی از بهترین دریافت کنندههای قدرتی زن ایران و حتی آسیا، در هشتم شهریور ماه سال 1353 در محله استاد برزگر ارومیه متولد شد.

وی به سبب حضور یدالله کارگرپیشه که دایی وی است و البته حضور در ارومیه شهر عاشقان والیبال به این ورزش علاقمند شد. خداپرست با توجه به شرایط فیزیکی مناسب و تلاش بی وقفه به سرعت پلههای ترقی را طی کرد و به تیم ملی رسید.

خداپرست در حالی که فقط 23 سال داشت بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو بست و توانست حتی در مقاطعی، بهترین بازیکن ایران لقب بگیرد.

مربی کنونی تیم لیگ برتری شهرداری ارومیه که در اوج توانمندی و در حالی که فقط 27 سال داشت از تیم ملی خداحافظی کرد و پس از آن در 33 سالگی به کلی بازی را کنار گذاشت. خداپرست که چندین سال به کلی از والیبال دور بود سال 91 با مربیگری تیم جوانان شهرداری ارومیه به عرصه والیبال بازگشت و پس از آن به کادر مربیگری تیم بزرگسالان شهرداری ارومیه ملحق شد و امسال نیز در کنار سرمربی جدید به فعالیت والیبالی خود ادامه میدهد.

گفتوگویی با وی ترتیب دادهایم که مشروح انرا میخوانید:

والیبال را از کجا و جه دورهای شروع کردید؟

زندگی در ارومیه و وجود فردی به نام یدالله کارگر پیشه به عنوان داییام باعث شد تا از همان کودکی به والیبال علاقمند شوم و از 9 سالگی والیبال را به صورت آموزشی آغاز کنم.

چطور شد خیلی زود به تیم ملی دعوت شدید؟

در سال 69 به تیم جوانان ارومیه دعوت شدم و توانستم بازیهای خوبی انجام دهم؛ پس از آن در 17 سالگی برای بازی در تیم ملی جوانان انتخاب شدم.

همزمان با تیم ملی جوانان در کدام تیم باشگاهی به میدان میرفتید؟

سال 69 عضو تیم استانداری ارومیه شدم و پس از آن به تیم دخانیات ارومیه پیوستم.

با تیم ملی جوانان چه عناوینی را کسب کردید؟

تیم ملی جوانان در آن دوران که مربوط به اوایل دهه 70 میشود تیم قدرتمندی بود. ما توانستیم یک بار قهرمانی آسیا را کسب و در مسابقات انتخابی جام جهانی تایلند مقام اول را نصیب ایران کنیم.

چه شد در 19 سالگی به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدید؟

در سال 72 و زمانی که ماتسو موتو ژاپنی سرمربی تیم ملی بزرگسالان بود به تیم ملی دعوت شدم و در قالب شش نفر اصلی به میدان رفتم و توانستم بازی خوبی به نمایش بگذارم و جز شش نفر بهترینهای لیگ ایران انتخاب شوم.

پس از چند سال عضویت در تیم ملی به عنوان کاپیتان انتخاب شدید؟

در سال 76 و زمانی که 23 ساله بودم بعد از4 سال عضویت در تیم ملی کاپیتان تیم ملی شدم؛ من دومین کاپیتان تیم ملی اهل ارومیه بودم.

پست شما در تیم ملی دریافت کننده قدرتی زن بود اما یک دوره به عنوان سرعتی زن نیز حضور داشتید، با نظر مربی این امر صورت گرفت؟

یک دوره در مسابقات دهه فجر سال 76 دو تیم از ایران در مسابقات حاضر شدند که تیم ما بازیکن سرعتی زن کم داشت و آقای صابرپور سرمربی تیم ملی از من خواست که در پست سرعتی بازی کنم که پس از پایان بازیها به عنوان بهترین سرعتی زن انتخاب شدم.

با تیم ملی در چه مسابقاتی حضور یافتید؟

یک دوره حضور در مسابقات جهانی، دو  دوره مسابقات المپیک آسیایی، سه دوره قهرمانی آسیا و حضور جزو 8 تیم برتر مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان از مسابقاتی بود که به میدان رفتم.

علت خداحافظی زود هنگام شما از تیم ملی چه بود؟

بازیهای پی در پی و اردوهای فشرده باعث میشد تا بازیکن فشار زیادی را متحمل شود. به همین علت پس از بازیهای قهرمانی دانشجویان جهان در سال 80 در 27 سالگی از تیم ملی خداحافظی کردم .

در چه تیمهای باشگاهی حضور داشتید؟

پس از دخانیت ارومیه به مقاومت ارومیه ملحق شدم و بعد از آن در ذوب آن اصفهان به میدان رفتم که در آخرین سال حضورم در ذوب آهن طی نظرسنجی به عنوان بهترین بازیکن لیگ انتخاب شدم. پیکان و پاس تهران و پس از آن لوله سازی اهواز تیمهای بعدی من در لیگ ایران بود و پس از آن به ارومیه برگشتم و پس از بازی در پگاه ارومیه در آخرین سال بازیام به هیئت والیبال ارومیه پیوستم.

چرا پس از خداحافظی چند سالی از والیبال دور بودید؟

بعد از اینکه در سال 86 از بازی خداحافظی کردم چند سالی والیبال زده شده بودم و ترجیح دادم از والیبال فاصله داشته باشم.

اما سال 91 با سرمربیگری تیم جوانان شهرداری دوباره به والیبال برگشتید؟

در سال 85 زمانی که بازیکن بودم و در دوره ریاست آقای یزدانی خرم در فدراسیون والیبال یک دوره مربیگری سطح اول بینالمللی برگزار شد که من نیز شرکت داشتم. در سال 90 نیز مدرک درجه 2 بینالمللی را اخذ کردم و سال 91 به عنوان سرمربی تیم جوانان شهرداری راهی مسابقات شدیم و توانستیم رتبه دوم کشور را از آن خود کنیم.

و پس از آن نیز دو سال پیاپی به عنوان مربی در تیم بزرگسالان سوپر لیگ شهرداری ارومیه حاضر شدید؛ شرایط مربیگری چگونه است؟

کار مربیگری بیشتر تجربی است؛ البته مدرک بسیار مهم است ولی فقط داشتن مدرک باعث نمیشود که مربی خوبی بود.

فلسفه پوشیدن شماره 4 تیم ملی؟ شما دومین بازیکن نامدار ارومیه محسوب میشوید که پیراهن شماره 4 تیم ملی والیبال را بر تن کرد؛ علت انتخاب این پیراهن از نظر شما چه بود؟

اولین بار این پیراهن را یدالله کارگر پیشه در تیم ملی بر تن کرد و توانست به افتخارات زیادی هم دست پیدا کند، او 16 سال در تیم ملی بود و چون وی اهل ارومیه بود و من نیز علاقه زیادی به بازی کارگرپیشه داشتم به همین علت دوست داشتم پس از وی شماره 4 را بر تن کنم.

و اما حرف آخر...

در انتها جا دارد از زحمات مربیانم آقایان نعمتزاده، ایوان بوگانیکف، مهرانپور و خصوصا یدالله کارگر پیشه تشکر کنم.

گفتوگو از: نوشین احسانی

انتهای پیام/61008

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 11:12

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی