به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مهر 1398

بخش کشاورزی شاهرگ اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر کشاورزی:

بخش کشاورزی شاهرگ اقتصاد مقاومتی است

» سرویس: اقتصادي - كشاورزي و دامپروري

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید اقتصاد کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی خارج کنیم که در این میان یکی از مهمترین بخشهای جایگزین در کشور، تقویت بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا در قزوین، محمدعلی جوادی در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: بخش کشاورزی شاهرگ اقتصاد مقاومتی است که از طرف دولت برای این بخش فعالیتهای خوبی برنامه ریزی شده که با اجرای صحیح این برنامهها میتوانیم در بخش کشاورزی به نسبت گذشته فعالتر عمل کنیم.

جوادی اضافه کرد: یکی از راهکارهای رونق بخش کشاورزی استفاده از اطلاعات و دانش روز است و دشت قزوین به عنوان یکی از سه دشت مهم بخش کشاورزی ایران میتواند با افزایش بهره وری، بکارگیری سیستمهای آبیاری نوین، کشاورزی مکانیزه و همکاری متخصصان و کارشناسان کشورهای پیشرفته، الگوی خوبی برای تولیدات این بخش باشد.

وی به ظرفیت بخش کشاورزی استان قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: اخلاق مداری، همدلی و همکاری و قانون مداری باید سرلوحه منابع انسانی در بخش کشاورزی قرار گیرد تا بتوانیم در کنار کار و تلاش به یک توسعه پایدار دست پیدا کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برای تامین مایحتاج کشاورزی و تحقق امنیت غذایی باید وابستگی به واردات را کاهش دهیم که این موضوع مستلزم حمایت از صنعت کشاورزی بوده و میتوان با خودکفایی در بخش کشاورزی بسیاری از وابستگیها را کاهش داد.

جوادی به اجرای طرحهای خوب و سازنده بخش کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و افزود: قزوین ازجمله استانهای کشور است که توانسته در زمینه تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی پیشرو باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نعمت انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در هر دورهای تفکری جوشیده از بطن انقلاب و مردم، باعث رشد و پویایی در کشور میشود.

امیدعلی پارسا معاون برنامه ریزی استانداری قزوین هم با تقدیر از خدمات صفری برای ابراهیمی پاک مدیر جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین آرزوی موفقیت کرد و افزود: امیدواریم مدیر جدید نیز در توسعه بخش کشاورزی با همکاری مجموعه متخصصان و کشاورزان این حوزه گامهای بلند و اساسی بردارد.

پارسا اظهار کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری در سفر به قزوین در حوزه بخش کشاورزی باید عملیاتی شود که در این راستا توجه به استعدادهای کشاورزی، توسعه آبرسانی به دشت، به مثابه یک پروژه ملی و مهم، تاکید بر قابلیتهای استثنایی دشت، مراقبت از تجاوز بخش صنعت به مرزهای کشاورزی و جهت گیری توسعه صنعتی متناسب با بخش کشاورزی باید اجرایی شود.

محمدرضا صفری رئیس نظام دامپزشکی کشور و رئیس سابق جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: استان قزوین با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای کشاورزی میتواند اقتصاد را در این بخش متحول کرده و خواسته مقام معظم رهبری را محقق سازد.

وی با بیان اینکه کشاورزی محور امنیت غذایی است و باید آن را به عنوان یک مهم مد نظر قرار دهیم، خاطرنشان کرد: اگر تولید را انبوه، با کیفیت و رقابتی کنیم و نگاه به نفت تنها به عنوان یک پشتیبان برای رونق اقتصادی باشد، آن زمان میتوانیم اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم.

صفری بر مدیریت مبتنی بر اخلاق مداری در بخش کشاورزی تاکید و اظهارکرد: در بخش کشاورزی، مشکلات و تنگناهای زیادی وجود دارد، ولی با روحیه جهادی و فرهنگی میتوان این مشکلات را مرتفع و حرکت رو به جلو را شتاب بخشیم.

صفری در پایان افزود: بزرگترین سرمایه ما در کار باید اعتماد اجتماعی باشد که اگر در دستیابی به آن موفق شویم میتوانیم اقتصاد کشور را در بخش کشاورزی تقویت کرده و به توسعه پایدار در این بخش دست پیدا کنیم .

در ادامه ابراهیمی پاک رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم با اشاره به مهمترین برنامههای خود خاطرنشان کرد: توجه به تحقیق و پژوهش و حرکت بر مبنای دانش را در توسعه کشاورزی استان محور کار قرار خواهیم داد و تلاش میکنیم با استفاده از متخصصان و کارشناسان و تولیدکنندگان استان کشاورزی قزوین را در مسیر رشد و تعالی هدایت کنیم.

ابراهیمی پاک یادآورشد: توجه به منویات رهبری در سفر به قزوین و پیاده کردن این رهنمودها میتواند تقشه راه و چراغ راه آینده ما باشد که با همکاری دستگاههای اجرایی این رهنمودها را اجرایی خواهیم کرد.

در پایان این مراسم از خدمات محمدرضا صفری، رئیس سابق جهاد کشاورزی استان قزوین و کوروش کشاورز محمدیان سرپرست این سازمان قدردانی و نیازعلی ابراهیمی پاک به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین معرفی شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 22-09-1393, 01:31

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|