به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 اسفند 1399

رهبر راستگرایان فرانسه: شکنجه‌ را محکوم نمی‌کنم

در شرایطی که جهانیان پس از انتشار گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای درباره شکنجه سازمان سیای آمریکا بهت‌زده هستند، «مارین لوپن» رهبر راست‌گرایان افراطی جبهه ملی فرانسه، اعلام کرده که شکنجه در برخی مورد‌ها ضروری است.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، سیاست‌مدار افراطی راست‌گرای فرانسه و رهبر جبهه ملی این کشور، در ارتباط با گزارش سنای آمریکا در باره کاربرد شکنجه در بازجویی‌های سازمان سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) سعی کرد با استفاده از نظرگاه‌های «انسان‌دوستانه» شکنجه را موجه نشان دهد.

وی گفت: «من این اقدام‌ها را محکوم نمی‌کنم.»

مارین لوپن در این باره مثالی زد: «به عنوان نمونه بمبی را در نظر بگیرید که باید یک یا دو ساعت دیگر منفجر شود و در صورت انفجار ۲۰۰ یا ۳۰۰ غیرنظامی کشته می‌شوند. در چنین شرایطی ضروری است که فردی که اطلاعاتی درباره آن دارد به حرف آید.»

مارین لوپن که در این‌باره با خبرنگاران شبکه رادیویی «مونت‌کارلو» و شبکه تلویزیونی «بی‌اف‌ام‌تی‌وی» گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه گفت: «در چنین شرایطی باید از هر روشی که امکان‌پذیر باشد، استفاده کرد.»

انتشار گزارش سنای آمریکا در باره کاربرد شکنجه در بازجویی‌های سازمان مخفی سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) با واکنش شدید بسیاری از سازمان‌های مدافع حقوق بشر همراه شده است. این سازمان‌ها خواستار اجرای عدالت در مورد عاملان این جنایات هستند.

«بن امرسون» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور مبارزه با تروریسم و حقوق بشر خواستار پاسخگویی کسانی شده است که مسئول وقوع این «توطئه جنایت‌کارانه» بوده‌اند.

به گفته وی این گزارش سوءظن جامعه بین‌المللی را تأیید کرده است که در دوران ریاست‌جمهوری «جورج دبلیو بوش» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، «جنایات سیستماتیک و نقض فاحش قوانین بین‌المللی در مورد حقوق بشر» در سطحی گسترده رخ داده است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 22-09-1393, 00:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی