به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

طرح مسکو برای از سر گیری مذاکرات سوری-سوری/ تأکید بر لزوم حضور ایران در کنفرانس حل بحران سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روسیه خواستار از سرگیری تماس‌های داخلی در سوریه شده است. «خبرگزاری تاس» در این مورد به نقل از «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه نوشت که روسیه از پایان یافتن هر چه سریعتر بحران سوریه حمایت می‌کند.

بوگدانف که نماینده ویژه روسیه برای خاورمیانه و کشورهای آفریقایی است، گفت: «اقدامات مسکو در راستای ایجاد فضای خاصی برای از سرگیری جدی و ثبات سیاسی و اقدامات دیپلماتیک بر مبنای مذاکرات 30 ژوئن 2012 شکل گرفته است.»

وی افزود: «ما طرحی را تهیه کرده‌ایم که بر اساس آن مسکو محلی برای ارتباط میان گروه‌های سوری خواهد بود. ما می‌خواهیم که این ارتباطات نتیجه‌بخش و موثر باشند»

این دیپلمات روس در توضیح طرح مورد نظر مسکو گفت که نخست نمایندگانی از گروه‌های مخالف سوری که در داخل و خارج این کشور فعالیت می‌کنند، می‌توانند در مسکو تشکیل جلسه دهند. در دومین مرحله نمایندگانی از دولت سوریه می‌توانند به روسیه بیایند. سپس اقدامات تخصصی‌تری انجام شود مثلا در صورت توافق کنفرانسی تشکیل شود.

بوگدانف تاکید کرد که در صورت تشکیل کنفرانس، باید نیروهای درگیر و افرادی که در داخل این کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند باید شرکت داشته باشند تا بتوانند ضمن انعطاف‌پذیری در دستیابی به نتیجه نقش ایفا کنند.

وی به حضور ایران، روسیه، آمریکا، عربستان، ترکیه و مصر به عنوان کشورهایی که نقش مهمی در این زمینه خواهند داشت، اشاره کرد و گفت در صورتی که شرکای سوری برای حل بحران تمایل داشته باشند، روسیه امیدوار است که این نشست حتی تا پایان ژانویه 2015 موثر باشد. ضمن اینکه هر چه زودتر نشست برگزار شود، بهتر خواهد بود.

انتهای‌پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 00:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال