به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

کاخ سفید: عربستان با آموزش مخالفان سوری در خاک خود موافقت کرده/دولت عراق با اعزام نیروی زمینی مخالف است

به گزارش واحد مانیتورینگ گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز جمعه بار دیگر اعلام کرد عربستان سعودی با آموزش مخالفان مسلح دولت سوریه در خاک خود، موافقت کرده است.

آقای ارنست که در جمع خبرنگاران صحبت میکرد، گفت قرار است این نیروها تحت نظر آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف، برای «مبارزه با داعش در سوریه»، آموزش ببینند.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در رابطه در مورد اظهارات «جان کری» که گفته بود ممکن است دولت نیاز به اعزام نیروی زمینی به عراق داشته باشد، گفت «باراک اوباما» رئیسجمهور آمریکا با حضور نیروهای آمریکایی در عملیات رزمی در عراق مخالف است. وی افزود: «چراکه این کار به نفع امنیت ملی ایالات متحده نیست، احتمالا کمکی به موفقیت راهبرد ما نمیکند و اینکه رهبران عراق هم با آن مخالف هستند.»

وی با این وجود گفت از آنجا که دولت میخواهد برای شرایط اضطراری از جمله آزادی اسرای خود، اختیار عمل و انعطافپذیری لازم را داشته باشد، خواستار دریافت این مجوز شده است.

رئیسجمهور آمریکا 10 سپتامبر سال جاری طی نطقی تلویزیونی به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، از تصمیم این کشور برای تشکیل ائتلافی بینالمللی جهت «تضعیف و نهایتا نابودی» این گروه، خبر داد. هرچند وی در آن زمان تصریح کرد که به دنبال اعزام نیروی زمینی به عراق و سوریه نیست، اما در هفتههای اخیر چند مقام دولتی و نظامی از جمله «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش و «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، خواستار دریافت مجوز برای اعزام نیروی زمینی شدهاند. «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق که این هفته در تهران بود، اعزام نیروی زمینی به این کشور را خط قرمز عراق اعلام کرد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 00:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال