به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 شهریور 1398

آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، طی دیدار عصر جمعه علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دو کشور در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه‌ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه‌های روابط دو جانبه گسترش یابد.

وی با یادآوری کمبود شناخت کافی بین نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاریهای بیشتر رسانه‌ای بویژه ارتباط مستقیم کاری بین رسانه‌های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیتهای رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی بین تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می‌تواند زمینه ساز فعال شدن ظرفیتهای بیشتری از روابط دو جانبه شود.

«سای مینگزو» نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این بین، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه‌ای موضوعی است که نیاز دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند.

وی که مسئول عالیترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است، در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته میان رسانه‌های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی مستقیم رسانه‌های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری‌های رسانه‌ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 00:37

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|