به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 14 آذر 1399

ترانزیت 340 هزار تُن کالا از گیلان

ناصر آل محمدی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به واردات، صادرات و ترانزیت کالا از مرزهای دریایی و زمینی در گیلان اظهار کرد: سه شرکت بینالمللی کالا و یک شرکت حمل و نقل مسافری در استان گیلان فعالیت میکنند و 40 نمایندگی شرکتهای بینالمللی حمل و نقل در گیلان فعال هستند.

وی از ترانزیت 340 هزار تن کالا از طریق مرزهای زمینی و دریایی در مدت هشت ماه امسال از گیلان خبر داد و افزود: 309 هزار تن کالا از مرز آستارا ترانزیت شده، ضمن اینکه مقدار کالای ترانزیتی از مرز بندر انزلی 30 هزار تن است.

آل محمدی با بیان اینکه 50 هزار تن کالای ترانزیتی در هشت ماه امسال از مرزهای گیلان وارد شده است، تصریح کرد: کالای ترانزیتی وارد شده 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانههای گیلان، بیشترین ترانزیت ورودی را ماشینآلات راهسازی خواند و بیان کرد: در مدت هشت ماه امسال 288 هزار تن ترانزیت کالا از مرزهای استان خارج شده و تمام آن از طریق مرز آستارا انجام شده است.

وی با اشاره به رشد 26 درصد ترانزیت خروجی کالا از گیلان در هشت ماه امسال، خاطرنشان کرد: بیشترین کالای ترانزیتی قطعههای فلزی است.

* ورود 150 هزار تن کالا توسط ناوگان جادهای به گیلان

آل محمدی از ورود 150 هزار تن کالا توسط ناوگان جادهای در هشت ماه امسال به گیلان خبر داد و متذکر شد: تمام کالای مذکور از مرز آستارا وارد شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد رشد داریم؛ ضمن اینکه بیشترین واردات تخته، شکر و سبوس است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانههای گیلان، صادرات کالا از این استان از طریق جادهای را 552 هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: تمام صادرات مذکور از مرز آستارا انجام شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داریم، ضمن اینکه بیشترین صادرات شیشه، سیمان و ترهبار است.

* تردد روزانه 89 کامیون از مرز آستارا

وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 89 دستگاه کامیون از مرز آستارا تردد میکنند، اظهار کرد: در مدت هشت ماه امسال 21 هزار و 324 دستگاه کامیون وارد مرز آستارا شده و روزانه 134 دستگاه کامیون از مرز خارج شده است.

آل محمدی به تردد روزانه یکهزار و 519 دستگاه اتوبوس از مرز آستارا اشاره و تشریح کرد: به طور میانگین روزانه 6 دستگاه اتوبوس وارد مرز آستارا شده و همین تعداد از مرز خارج شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانههای گیلان با بیان اینکه 265 هزار و 500 نفر مسافر در هشت ماه امسال از مرز آستارا خارج شدند، توضیح داد: تعداد مسافران مذکور با میانگین روزانه یکهزار و 107 نفر وارد کشور شدند.

* جلسه توسعه صادرات گیلان در آستارا تشکیل شود

وی در ادامه خواستار تشکیل جلسه توسعه صادرات گیلان در آستارا شد و بیان کرد: امسال 12 میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای پایانه آستارا در نظر گرفته شده و برای اختصاص آن با چالش مواجه هستیم.

آل محمدی از تفویض اختیار پروژه 2.5 میلیارد تومانی پایانه بار آستارا به ادارهکل حمل و نقل و پایانههای گیلان خبر داد و گفت: احداث پایانه بار آستارا به مناقصه گذاشته شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانههای گیلان به پایانه مسافری آستارا اشاره کرد و یادآور شد: پروژه مذکور 8.5 میلیارد تومان اعتبار دارد و با گرفتن مشاور این پروژه به مناقصه گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه وجود ساختمان مرزبانی از مشکلات اجرای پروژه مذکور است، خاطرنشان کرد: برطرف شدن مشکل ساختمان مرزبانی نیازمند تعامل با این ارگان است تا بتوانیم در مدت 18 ماه پروژه را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/84001/ذ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 00:19

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال