به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 7 بهمن 1399

قصه‌ای درباره جاهل تهران قدیم/ روایت مرتضی احمدی از «مردی که هیچ بود»


احمد تهوریدر این باره به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: به زودی داستان بلند «مردی که هیچ بود» نوشته مرتضی احمدی در 97 صحفه روانه بازار کتاب خواهد شد. تا پیش از این نیز تمام کتاب‌های مرتضی احمدی از سوی انتشارات ققنوس منتشر شده بود.

مدیر روابط عمومی انتشارات ققنوس ادامه داد: این کتاب، درباره زندگی یکی از جاهلان تهران قدیم است که گرچه در مشکین شهر آذربایجان به دنیا آمده، ولی در تهران بزرگ شده و با آداب و رسوم این شهر خو گرفته است.

تهوری ضمن تاکید بر این نکته که  این کتاب اصلا خاطره‌نویسی نیست، گفت: کتاب با ادبیات خاص تهران قدیم و حتی شوخی‌های رایج در آن زمان شکل گرفته است و طنز ملایمی در کل کتاب پنهان است.

 «مردی که هیچ بود» به زبان محاوره‌ نوشته شده است و در بخشی از آن چنین آمده:
«تو خاک و خُل و گل و شلای جنوب ترون، لول می‌خوردیم و روز به روز لَندوک‌تر و دیلاق‌تر می‌شدیم. پَن شیش نفرمون مال یه محل و یه کوچه بودیم و توی مدرسه درس می‌خوندیم. کلاس شیشم مدرسه قندی توی خانی‌آباد پشت نیمکتای زوار دررفته و رنگ و رو باخته، که تا روشون می‌شستیم، یا جا به جا می‌شدیم، جرق و جروق و ناله‌اش درمی‌اومد، اونم آخرای کلاس هیچی‌مون مِث هم نبود، و کلی با هم فرق داشتیم.»

پیش از این، کتاب‌های «پیش‌پرده و پیش‌پرده‌خوانی»، «من و زندگی»، «کهنه‌های همیشه نو» و «پرسه» از مرتضی احمدی در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است.
قصه‌ای درباره جاهل تهران قدیم/ روایت مرتضی احمدی از «مردی که هیچ بود»
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری کتاب ایران

تاریخ : 19-09-1393, 04:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی