به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 21 آذر 1396
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

مقالات

ثبت شرکت -کدینگ در حسابداری چیست؟

کدینگ حسابداری

انواع کدینگ در حسابداری

۱. کدینگ حفظی
کدینگ حفظی در حسابداری یعنی مختصر کردن کلمات به چند حرف که نمایانگر معنی آن کلمه هستند . برای مثال “ح”به جای “حساب” یا “ت” به جای “تاریخ” و یا “ج . ک” به جای “جمع کل”

۲. کدینگ متوالی
که به کدینگ سریالی نیز مشهور است ، در حسابداری شامل استفاده از اعدادی می شود که پی درپی استفاده شوند. در یک دفتر کل ، می تواند در یک ستون ردیف شود . به عنوان مثال به ترتیب۰۰، ۰۱، ۰۲، ۰۳ و به همین ترتیب .

۳. کدینگ سلسله مراتبی
شبیه به رده بندی دهدهی دیویی در کتابداری است ، کدهای سلسله مراتبی کدهایی هستند که حسابدار می تواند در صورت نیاز آنها را به صورت ساختار یافته و منطقی تا بی نهایت گسترش دهد .برای مثال بخواهد گروه اصلی در سیستم حسابداری خود تعریف کند ، برای هر گروه خود یک شماره مخصوص تعیین می کند به عنوان مثال “دارایی ها ۸۰۸″ و “بدهی ها ۸۰۹″ سپس ، اگر بخواهد یک زیر گروه برای آن تعریف کند با اضافه کردن یک رقم اعشار این کار را می کند مانند “دارایی های جاری۰۱/۸۰۸″ حسابدار می تواند روند تعریف زیر گروهها را تا جایی که نیاز باشد ادامه دهد ، مانند “بانک ۰۰۱/۰۱/۸۰۸″

۴. کدینگ توده ای
کدینگ توده ای در حسابداری به معنی اعدادی است که یک نفر می تواند به یک حساب در یک دوره ی مالی در طول دوره ی دفتر داری بدهد . برای مثال اگر کد یک توده ” دارایی های ثابت ۵۰۰۰″ و “موجودی کالا ۶۰۰۰″ باشد . توده ی ۵۰۰۰ بطور قطع برای هر حسابی است که با داراییهای ثابت سروکار داشته باشد . چون هر توده با توده ی قبلی ۱۰۰۰عدد فاصله دارد ، هر شخصی می تواند تا ۱۰۰۰زیر گروه و زیر شاخه برای هر حساب تعریف کند .

۵. کدینگ وجهی
کدینگ وجهی در حسابداری یک سری از گروه اعداد است که نشان دهنده عنوان های متفاوتی است که یک حسابدار می تواند استفاده کند . اگر حسابدار دفاتر یک خرده فروشی را در دست دارد ، برای مثال ، می تواند بگوید وجه ۱ یا گروه ۱ نشانگر دپارتمان های مختلف در فروشگاه است ، وجه دوم نشانگر انواع مختلف هزینه هایی است که فروشگاه می تواند متحمل شود و وجه سوم شامل زیرگروه های بخش دوم (وجه دوم ) می شود .

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل info@arshiyagroup.ir و یا به سایت ثبت ارشیا مراجعه فرمایید و یا به شماره 09389683503در 24 ساعت شبانه روز پیامک پیامک ارسال فرمایید

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 6-09-1393, 01:55

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران

مقالات
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی