به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 31 شهریور 1397

لزوم توجه جدي وزارت بهداشت به پيشگيري از بيماري ها

سلامت نیوز: عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از كارهاي عمده اي كه مي تواند براي جامعه موثر باشد، بحث بهداشت و درمان است كه با همكاري دولت و مجلس اين مساله در حال پيگيري است.


به گزارش سلامت نیوز، دكتر حسين قرباني، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در برنامه "ره آورد" راديو سلامت گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، همه مردم ايران بايد از بيمه سلامت برخوردار باشند، و تمامي صندوق هاي بيمه تجميع شود و تحت عنوان يك صندوق آن هم به عنوان بيمه سلامت ايرانيان تشكيل شود. با توجه به اين كار عظيم و چشم انداز بسيار خوبي كه بود؛ اما تا پايان سال 92 ، دولت نتوانست منابع آن را تامين كند. سال 93 مجلس شوراي اسلامي با همكاري دولت يك طرح بسيار خوبي را ارائه داد؛ آن هم اين است كه منابعش را از طريق ماليات وصول كند.


    وي ادامه داد: بدين معنا كه يك درصد از ارزش افزوده ، مبلغي بالغ بر 3 هزار و 300 ميليارد تومان صرف هزينه بيمه مردم ايران شود كه آمارها نشان از فاقد بودن حدود 11 الي 12 ميليون نفر از هر نوع بيمه دارد. اين منابع پايدار چون است، مطرح شد كه يك درصد از ارزش افزوده در اختيار وزارت رفاه ، سازمان تامين اجتماعي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار بگيرد و همه مردم بيمه شوند . الحمد الله كارهاي بسيار خوبي انجام شد و در گام اول روستاييان ، عشاير و شهرهاي زير 20 هزار نفر و گام دوم همه مردم كشور ، با معين شدن منابع گام هاي خوبي برداشته شد و شاهد كاهش پرداختي از جيب مردم نيز بوديم . به طوري كه ارائه درمان با هزينه كمتر در بيمارستان ها دولتي ، براي روستاييان 5 درصد و تهران 10 درصد است.


    قرباني افزود: قانون به صراحت مشخص كرده است كه منابع تامين شده در كجاها بايد هزينه شود. بحث پيشگيري، درمان، تجهيز خانه هاي بهداشت و مراكز درماني و بعد در گام دوم براي شهرهاي بالاي 20 هزار نفر و تمامي بيمارستان ها يعني قانون گذار به صراحت عمل هزينه كرد اين منابع را مشخص كرده است و جاي نگراني نيست و مجلس نيز مصمم است نظارت كند و منابع در جهت و محل تعريف شده خودش هزينه شود.


    عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ما در هزينه تجميع بيمه ها بحثي داشتيم و يك اختلاف نظري بوده بين بعضي از صندوق ها مثل صندوق تامين اجتماعي؛ چون بيمه شدگان تامين اجتماعي يك درصد بيش تر از صندوق هاي ديگر مي پردازد كه اين تجميع يك سري مشكلاتي را به وجود مي آورد كه دولت در قانون موظف شود كه اين يك درصد مازاد را بپردازد تا ما بتوانيم يك بيمه داشته باشيم.     در حال حاضر مشكلي نداريم و اين اعتبار را تامين اجتماعي خودش مي بيند تا پرداخت صفر درصد ، يك كار بزرگي كه مجلس انجام داده است، پايدار كردن منابع براي دولت است كه دولت مي تواند اين يك درصد ارزش افزوده را هر سال در اختيار وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي كشور قرار دهد تا در زمينه بهبود شرايط بهداشتي و درماني و پيشگيري هزينه كند.
 
    قرباني بيان كرد: يكي از كارهاي عمده اي كه مي تواند براي جامعه موثر باشد، بحث بهداشت و درمان است كه با همكاري دولت و مجلس اين مساله در حال پيگيري است كه با پايدار كردن منابع و همين عملكرد پيش رويم و مي توانيم گام دوم را براي بهداشت و پيشگيري بگذاريم و اولويت نيز بايد همين باشد با توجه به چشم انداز حوزه سلامت كه مقام معظم رهبري(ره) ابلاغ كردند توجه به بهداشت بايد بيشتر شود و الحمدالله برنامه هاي دولت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور نيز بر همين منوال است.


    عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: امروز كارهاي بزرگي در زمينه درمان انجام شده است مثل كاهش پرداختي از جيب مردم و...؛ ولي هم اين ها نيازمند يك منابع مالي عظيم است؛ چون درمان يك راه بي انتهاست و همواره هزينه زيادي به دنبال خواهد داشت؛ از اين رو بايد توجه ما به بهداشت و پيشگيري باشد تا بتوانيم هزينه ها را كاهش دهيم.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری سلامت

تاریخ : 19-09-1393, 13:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی