به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

سرقت اطلاعات ۴۷ هزار چهره مشهور با هک شدن Sony Pictures

با هک شدن سونی اطلاعات خصوصی ۴۷ هزار بازیگر، ورزشکار و دیگر چهره‌های مشهور در فضای مجازی منتشر کنند.

آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , هکرهای شبکه رایانه‌ای سونی توانسته‌اند به اطلاعات خصوصی ۴۷ هزار بازیگر، ورزشکار و دیگر چهره‌های مشهور دست پیدا کرده و آنها را در فضای مجازی منتشر کنند.


از جمله اطلاعاتی که هکرها در مورد این افراد در اینترنت منتشر کرده‌اند می‌توان به میزان حقوق و دستمزدهای آنان، آدرس منزل و شماره‌های تامین اجتماعی آنها اشاره کرد.


به غیر از چهره های مشور طرف قرارداد و همکاری با سونی اطلاعات فراوانی هم به سرقت رفته که مربوط به کارمندان فعلی و قبلی سونی و همین طور خبرنگاران شناخته شده است.


شرکت امنیتی Identity Finder با تحلیل این اطلاعات اسامی برخی افرادی که داده‌های حساسی از آنها به سرقت رفته را اعلام کرده است. این افراد عبارتند از سیلوستر استالونه و ریبل ویلسون بازیگر و Judd Apatow کارگردان.


شرکت سونی همچنین اطلاعات فراوانی را در مورد قراردادهای کاری این افراد و زمان و علت پایان و لغو آنها در فایل‌های اکسل ذخیره کرده، بدون آنکه حتی کلمه عبوری برای محافظت از آنها در نظر بگیرد. مجموع اطلاعات مربوط به شماره‌های تامین اجتماعی منتشر شده توسط هکرها در فضای مجازی بالغ بر ۱٫۱ میلیون مورد است که البته برخی از آنها هم تکراری است. بسیاری از این اطلاعات مربوط به مدیران عالی رتبه شرکت سونی نیز هست.


فارس به نقل از سی نت، یکی از علل موفقیت این حمله هکری آن است که سونی داده‌های مذکور را بدون حفاظت در دهها نقطه مختلف ذخیره کرده است و همین مساله ریسک سرقت آنها را افزایش می دهد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات

تاریخ : 14-09-1393, 09:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی