به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 فروردین 1398

48 درصد دانش آموزان کشور اضافه وزن دارند

سلامت نیوز: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 48 درصد از دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن هستند و بر این اساس دستورالعمل سالم سازی تغذیه در مدارس تدوین و ابلاغ شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا مهرزاد حمیدی در همایش تبیین سیاست های معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش اظهارکرد: طبق دستور العمل ابلاغ شده توزیع نوشابه های گازدار، انواع فست فودها، پفک و چیبس در همه مدارس کشور ممنوع است.

وی ساماندهی بوفه های مدارس و اقلامی که در بوفه ها عرضه می شود را مهمترین عامل سلامت تغذیه دانش آموزان عنوان کرد و گفت: طرح سالم سازی تغذیه دانش آموزان تدوین شده که به زودی به همه مدارس کشور ابلاغ می شود.

وی سلامت جسمی و روانی دانش آموزان را مهمترین برنامه و عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

وی گفت: در این راستا طرح و برنامه هایی همچون سالم سازی تغذیه دانش آموزان، طرح غربالگری ملی شناسنامه سلامت، نهضت داوطلبی سفیران سلامت تدوین شده که در آینده نزدیک این طرح ها به مدارس ابلاغ می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزاری المپیاد ورزشی دانش آموزان در سراسر کشوررا یکی از برنامه های اثر گذار وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: المپیاد های ورزشی عرصه تمرین برای افزایش سلامت جسمی و روحی و نقش آفرینی دانش آموزان است.

حمیدی بیان کرد: المپیاد های ورزشی به دنبال همراه کردن ارزش های اخلاقی و اسلامی با ورزش و نشاط است تا دانش آموزان اصولی همچون مسوولیت پذیری، قانونگرایی، خیر خواهی و وطن دوستی، خود باوری و جمع گرایی را در مدارس تجربه کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سیاست های معاونت تربیت بدنی و وزارت آموزش پرورش با الهام از سند تحول بنیادین و برنامه های وزارت آموزش و پرورش است تاکید کرد: مشارکت در برنامه ها، فرهنگی و تربیتی کردن طرح ها و تخصصی شدن فعالیت ها محور اصلی برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است.

حمیدی خاطرنشان کرد: برگزاری المپاد های ورزشی مدارس یکی از طرح های اثر گذار وزیر آموزش و پرورش است که توانسته نشاط و شادابی را به دانش آموزان و معلمان در همه مدارس کشور هدیه کند.

وی گفت: المپیاد های ورزشی دانش آموزان با توجه به ویژگی های طبیعی، اقلیم و استعدادهای هر منطقه از کشور و با هدف ارتقا سطح سلامت جسمی و روحی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار می شود.

حمیدی تصریح کرد: به اذعان بسیاری از مدیران آموزش پرورش، معلمان و مربیان، المپیاد های ورزشی یکی از طرح های اثر گذار در عرصه سلامت دانش آموزان بوده که اقبال دانش آموزان و والدین را به همراه داشته است.

وی افزود: بازخوردهای طرح المپیاد های ورزشی فراتر از حد انتظار بود و زمینه تداوم المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را فراهم کرده که امیدواریم این طرح همواره با این روند دنبال شود.

وی بیان کرد: عرصه های ورزشی می تواند زمینه ساز نشاط، پویایی و خود ساختگی دانش آموزان در تمام عرصه ها اجتماعی علمی فرهنگی باشد.

حمیدی خاطرنشان کرد: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، تحصیل، تهذیب و ورزش سه محور اصولی روند حرکت دانش آموزان به سوی سعادت است که معاونت تربیت بدنی وزارت و آموزش و پرورش برای عملی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در تلاش است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: نتیجه سرمایه گذاری مادی و معنوی در ورزش سالم، دست یابی به جامعه سالم و کاهش آسیب های اجتماعی است که تا کنون سه تفاهم نامه با وزارت بهداشت و درمان، وزارت ورزش و جوانان و سازمان محیط زیست برای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان منعقد شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان نیز در این همایش گفت: با ریاست دکتر فانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش در یک سال گذشته تحولی عظیم در تمامی بخش های آموزش و پرورش به ویژه در تربیت بدنی رخ داده است.

علیرضا فولاند افزود: راهبرد وزارت آموزش و پرورش کیفیت بخشی به همه سطوح تعلیم و تربیت است که در این راستا توجه به سلامت جسمی و روحی دانش آموزان نیز مورد توجه قرار گرفته است.

همایش تبیین سیاست های معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری سلامت

تاریخ : 12-09-1393, 16:19

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی